Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kérdezhetek száj fertőzéssel...

Kérdezhetek száj fertőzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

4 napja jelent meg a nyelvem oldalsó, alsó felén nagy fehér foltok, nagyon érzékeny lett a nyelvem tőle. voltam ügyeleten kaptam 1-2 fertőtlenítőt de nem volt jó semmire. aztán háziorvosnál kaptam augmentin 500/125 mg + calcismusc-t. A fájdalmat Glycosept+viz öblögetéssel nagyban tudom csökkenteni, de ezt is családból hallottam nem orvostól. Ez a 2 gyógyszer jó lehet rá ? Talán nem terjed tovább, illetve volt még torokfájásom is mellette ami már elmúlt.

És mennyi a gyógyulási ideje ennek ? ma van 3. napja hogy a háziorvostól kapott gyógyszereket használom, valamelyest talán javult már...


a nyelvem teteje, fehér és nagyon tompán érzékelek vele.. szodabikarbonás öblögetés jó rá ? azt olvastam..


illetve száj sebészetre érdemes vele tovább mennem? vagy legyek türelmes és a mostani kezelés eltünteti ?



Elég kellemetlen ez a helyzet, 20/Fiú


Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. jan. 22. 10:47
 1/1 anonim válasza:
A leírtak alapján én atr. candidosis lingua-ra gondolok. A szájsebészetre kell bejelentkezni, BEUTALÓVAL, melyet csak és kizárólag a körzeti fogorvostól kaphatsz! A szájseben fognak felírni neked Nystatin öblögetőt, mely rendszeres alkalmazással 3 nap alatt segíteni fog. Ha nagyon fáj, adni fog mellé fájdalomcsillapítót is, amivel kenegetned kell. Arra figyelj, hogy ezt a gyógyszert nem tudod minden patikában kiváltani, érdeklődj az orvosnál, nem minden gyógyszertár gyárt ilyet! Jobbulást kívánok!
2015. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!