Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Betadin kenőcs jó a herpeszre?

Betadin kenőcs jó a herpeszre?

Figyelt kérdés

Pénteken költözöm fel Budapestre egy képzés miatt és már egyből pénteken lesz is az első órám.Már mindent elterveztem hogy mi hogy lesz,nyilván nőként (meg persze amúgy is) nagyon fontos számomra az első benyomás, a megjelenés,hogy ki mit fog gondolni rólam elsőre ott. Ez mind nagyon jó lett volna de körülbelül 1 órája vettem észre hogy kijött két kicsi hólyag a felső ajkamon..

Most teljesen kétségbe vagyok esve.Nagyon szeretném ha ez csütörtökre elmúlna.Sokat olvastam utána de körülbelül 600 fajta dolgot írtak.Mi lenne a leghatásosabb?



2014. febr. 9. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A Betadine sajnos nem jó, nem erre való. Zovirax, vagy hasonló, aciklovir hatóanyagú gyógyszer kell, ami gátolja a vírus szaporodását. A Betadine csak sima fertőtlenítő, az élő hámsejtekben szaporodó vírusra nincs hatása.
2014. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen.lehet jó. A jód erős vírusölő is. De mivel csúnya barna, célszerűbb valamilyen fehér vagy színtelen kifejezett herpeszre való kenőcsöt(zovrax,Hevizos,stb.) használni. Lehet őket recept nélkül is kapni. De ha csak holnap tudsz venni,addig használhatod a Betadine-t.
2014. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban herpesz, sajnos nem múlik el pár napon belül.Kend most be erős fogkrémmel.

A gyógyszertárban lehet kapni herpesz takaró pici korongokat. Egy kicsit tompítja a látványt.

2014. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!