Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha felfáztam, a párom is...

Ha felfáztam, a párom is menjen el kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, egy hete felfáztam, kaptam rá antibiotikumot és elküldtek vizeletvizsgálatra, nőgyógyászhoz a jövőhéten megyek. Mivel a tünetek rögtön a párommal való együttlét után jelentkeztek, lehetséges, hogy ő "fertőzött meg"? Érdemes lenne nála is vizeletvizsgálatot végezni?

2014. febr. 10. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

öhm... nah már most: a köznyelvben használt felfázás szó bakteriális fertőzés, és a húgycsőben elszaporodó baktériumok okozzák, melyet ha nem kezelnek h.hólyag gyulladást okoz. a fertőzést ezért is lehet vizeletből kimutatni (nem pedig pl hüvelyváladékból) így leginkább a gyenge immunhiány vagy a nem meg felelő higiénia lehet a kiváltója.


Vagyis a párod max úgy tud megfertőzni, hogy nem tisztálkodik rendesen, és így a húgycsővedet könnyebben megtalálják a bacik, amiket te a rendszeres tisztálkodással távol tartanál.


Mivel a férfiak húgycsöve hosszabb a nőkénél ezért náluk ritkábban fordul elő hólyaghurut.


Ellenben ha nem tisztálkodik rendesen más betegséged pl gombás fertőzést is elkaphatsz tőle, amivel mindig visszafertőz (szóval ha a nőgyógyásznál kiderül hogy gombás fertőzésed is van akkor már a párodat is kezelni kell)

2014. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!