Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen torokfertötlenitőt...

Milyen torokfertötlenitőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
2napja fáj a torkom. tegnap estéig folyamatosan ittam a kamilla teát, melegpalack a torkomhoz rakva, meg c. vitamit, + fájdalomcsillapitó. Estére eszméletlenül jó volt a változás..aztán én hlyeidiotabéna megettem egy pizzát, otthoni, füszeres, kecsapos..és visszatért a torokfájás, aludtam, reggel felébredtem, és azóta olyan torokfájásom van hogy csak na. beszélni azért tudok egy picit, de azért nah..majdbeszarok. Megfázva meg szerintem nem vagyok, azóta rég meggyógyultam, jól érzem magam, csak a torkom fáj. Milyen gyógyszert kéne vennem? bioparox spray, tantum verde spray? v sztrepszilsz? köszönöm.

#vdfevg
2014. febr. 27. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A Sterpsils plusz vagy a Mebucain azért jobb a többinél ,mert van benne Lidocain,ami érzésteleníti a torkot a fertőtlenítő hatása mellett. Szinte azonnal érzed,hogy kevésbé fáj. Amúgy mindegy melyiket használod, a végeredmény ugyanaz.
2014. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de csak addig tart amíg szopogatom. utána meg megint rákezd. Régebbi tapasztalatok alapján.
2014. febr. 27. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Septofort tabletta vált be ilyen esetekben. Volt, hogy elég volt csak 2-3 szemet elszopogatni. Nem drága, egy próbát szerintem megér.
2014. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A túl meleg ital nem tesz jót + a meleg palack sem ,csak fokozza a gyulladást . Inkább langyos folyadékot fogyassz .Sok legyen a folyadékbevitel ,mert a száraz(abb) torokban a kórokozók is jobban megtelepednek .Gargalizálj sós vízzel ,vagy igyál Salvus vizet (az egyébként is nagyon kedvező a szervezetre )
2014. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+1 a Mebucain-nak. Nekem mindig segít. Gyorsan hat és elég sokáig megmarad a hatása.
2014. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden betegségnek van egy "kifutási"ideje,amit le lehet rövidíteni gyógyszerekkel,tüneti kezeléssel,de olyan csodát egyiktől se várjál,hogy 1 nap alatt meggyógyít.
2014. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem is várom el hogy meggyógyítson egy nap alatt, csak azt szeretném h ne fájjon ennyire, mert beszélni se merek..sőt még inni se. Azt hittem hogy a tegnapi nap után rosszabb nem jöhet.

Akkor Mebucain lesz. köszönöm.

2014. febr. 27. 11:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudok elaludni,ha nagyon fáj a torkom,pedig más tünetem nincs is.Én erre magában a sima zsálya gyógyteát használom jó forrón.Nagyon bevált.

(gyógyszer ellenes vagyok,mert gyerekkoromban sokat tömtek velük fölöslegesen)

2014. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.ik vagyok,kivették neked is a mandulád?Mert azoknál van ez a torok fájás,egyéb tünet nélkül,akiknek gyerekkorában kivették a manduláját.
2014. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
még megvan. De már a sok teától picit jobban vagyok. Nem teljesen..még mindig fáj, de kibirható, szóval nem veszek gyógyszert. Én se szivesen vettem volna de kibírhatatlan volt.
2014. febr. 27. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!