Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Még nem ürült ki belőlem...

Még nem ürült ki belőlem teljesen vagy újra elkaptam vagy nem állt helyre a bélflórám?

Figyelt kérdés

2 hónapja elkaphattam valami vírust, pár napig volt hasmenésem, általános rosszullét, háziorvosnál jártam (azt mondta egyszerű vírusos fertőzés, házi praktikákat ajánlott), szedtem széntablettát, hőemelkedésem volt 2 napig. Aztán meggyógyultam minden oké 5 hétig, aztán 2 hete újra hasmenésem volt viszont csak egyszer , és ekkor rosszul sem voltam, hőemelkedés se volt. Ez tehát elmúlt, viszont pár napja újra egy napig volt, kevésbé híg hasmenésem egy alkalommal, ezúttal sem volt más tünet.

Még nem ürült ki belőlem teljesen vagy újra elkaptam, esetleg izgalomtól? Mostanában egyébként elkapott anyukám, apukám, valamint egyik barátom is ilyesmit és nekik is sokáig tartott enyhe tünetekkel.

Tegnap eszembe jutott, hogy lehet nem állt helyre a bélflórám, ezért tegnap óta Normaflorral próbálkozom és több joghurtot eszek. Ma délután teljesen normális volt a székletem, este viszont lazább volt.

Hasam egyszer sem fájt, nem hánytam.



2014. márc. 24. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érzékeny az emésztésem. Én is hasonlókat éltem át az utóbbi időben IS... Amit én észrevettem a vírusos hasmenésem után, hogy lazább volt a székletem amikor szóját vagy a bab bármilyen formáját, esetleg borsót ettem. Vannak ezekben a termésekben LECITINEK, amik átereszthetővé teszik a bélfalat. Sanszos, hogy még nem állt teljes mértékben vissz a bélflórád, ehettél ilyet, és lazább lett a székleted.

Ja és nekem azóta kerülnöm kell a tejtermékeket.

Ajánlanám neked (csakis tapasztalatból), hogy minden nap egyél minimum 2-3 almát (van benne prebiotikum), narancsot, mandarint, hagyd el EGY hétre a szénhidátokat és a tejtermékeket, egyél halat citrommal, csirkehúst, salátákat... Csak egy hétig próbáld ki.., szedd közben a normaflort, és adsz egy szusszanásnyi időd a beleidnek, hogy regenerálódjanak! :)

Én megcsináltam, helyre is jöttem!!

Na azóta nem mondom, hogy nem vétkeztem, de már sokkal enyhébb tüneteim vannak, mint régebben!

Ha valakinek, hát akkor nekem valóban érzékeny az emésztésem... :) Szóval teljesen értem, amiket fentebb leírtál! :)

2014. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) kifogom próbálni a diétát. igen, sajnos ettem konzerv babot valamikor nemrég azzal talán kicsit elrontottam, de most majd pár hétig a kipróbálom a diétát. köszönöm mégegyszer!
2014. márc. 25. 06:27
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs mit, sok sikert! :)
2014. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsi, még egy kérdésem lenne, az, hogy Neked a bélflóra helyreállása mennyi ideig tartott? Egyébként kb. 5 napja alkalmazom a diétát és sokat segített, a székletem normális (talán kicsit még világosabb), tegnap viszont figyelmetlen voltam és magos kiflit ettem és ma lazább volt megint a székletem. De most majd odafigyelek újra és remélem ugyanúgy normális lesz, mint előtte.
2014. márc. 29. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem beletelt 2 hétbe, még teljesen regenerálódtam, de mivel eltérő az immunállapotunk, és persze es nem konstans egy embernél sem, neked lehet, hogy előbb, lehet, hogy később fog teljesen helyreállni! :) Örülök, ha segíthettem!

Esetleg fogyassz probiotikumot (patikábn kapható), az sokat segít :))

2014. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm újfent, az utóbbi pár napba újra teljesen helyreállt. Tehát hasmenésem már nincsen és a székletem is normális, csak egyszer lett újra világos, laza, amikor magos kiflit ettem. De akkor egy ideig most kerülöm a szóját, jelenleg azokat az ételeket eszem amiket írtál kiegészítve céklával, fokhagymával, multivitaminos üdítővel, finom kekszekkel, tésztával és remekül bevált.

Minden jót :)

2014. ápr. 1. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed! :) Hajrá :)
2014. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!