Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Irritális Bél Szindróma-IBS...

Irritális Bél Szindróma-IBS Kinek mi a tapasztalata és mit tett ellene ha már a doki sem tud hasznossal szolgálni?

Figyelt kérdés
IBS szindrómám van abból is a legrosszabb,ugyanis folytonos hasmenésem van.Hasfogókból heti 1 levél simán elmegy.Lehet még keveset is mondtam.Többször voltam orvosnál,de nem csinál semmit,csak megerősít abban hogy ez a betegségem van és kész.Mondta lehet hogy idegi alapon van,de ennek csak én tudok a végére járni.Annyira elfajult ez a betegségem hogy lassan munkába nem tudok menni.Sok konfliktusom adódik emiatt a munkámban is.De félek le tenni a hasfogót mert akkor mennyi kell....
2009. dec. 29. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek a Béres csepp segített, próbáld ki bajod nem lesz tőle!
2009. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez volt éveken keresztül,aztán szedtem az Imódiumot,étrendet változtattam és azóta teljesen megszünt!Próbáld meg,ha még ezt nem próbáltad!Sok sikert,jó egészséget!

2009. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lopediumot szedek....miben változott az étrended?
2009. dec. 29. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi,hogy csak most válaszolok.Az étrendemet úgy alakitottam,hogy többször ettem keveset napjában,édességeket elkerültem egy időre.Zsir helyett csak olajat használtam,azt is keveset.Nem ettem zsiros felvágottakat csak száraz kaját.Persze ebédre fogyasztottam leveseket,de javarészt máshogy készitettem,mint addig.Ilyen és ehhez hasonló módszereket dolgoztam ki.Most már nem kell,hogy a vc.a közelembe legyen,mert évekig ki se tudtam mozdulni itthonról.Néha még elő próbál jönni,előfordul,hogy begyullad a vastagbelem,de nem olyan vészes.És ami a legfontosabb ittam a körömvirágteát éhgyomorra fél csésze meg lefekvés előtt fél csésze,de először 1 csésze volt az adagom.Az Imódium is sokat segitett,de rég nem kell már az se.Remélem segitettem.

2010. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,igen segítettél.Én még ebben a helyzetben vagyok hogy nem tudok sehova menni,munkába is félve...wc muszály hogy a közelemben legyen.
2010. jan. 1. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem javulni fog az állapotod!Még elfelejtettem,hogy sok barnarizst ettem meg főttkrumplit.És vegyél b-vitamin komplexet,mert az nyugtatja az izmokat,idegeket.Igaz hiztam tőle vagy 10 kg,de cserébe elmehetek itthonról!:))

2010. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hello,

Kb. 4-5 hónapja nálam is ISB-t állapítottak meg, de nálam szerencsére szakszosan jelentkezett eddig, úgy értem nem állandó a hasmenés. Olyan helyzetekben, amikor az életemben stresszes körülmények adódnak (döntési kényszer nagyobb dolgokról, amely pl. hosszasabb idegeskedés, stb. előz meg) általában kiújuk.

Voltam már többször is dokinál, és sajna tükrözésen is gyanítva azt hogy kom olyabb a baj, de mindig azt állapította meg hogy IBS és nem daganat vagy ilyesmi.

Az utóbbi pár hónapban semmi külső stressz nem ér, és őszintén szólva nincs is problémám. Természetesen igyekszem kerülni a stresszes helyzeteket. Szerintem az egyetlen tartós megoldás az ha önmagadba nézel, leülsz, elgondolkozol és kizárod az életedből a stresszt. Ha megy a hasad ne foglalkozz vele, egyszerűen vedd úgy hogy ez a normális, és hidd el magától el fog múlni az egész. Különösebb gyógymód erre nem nagyon van. Ez nem szervi probléma, hanem olyan betegség, amely lelki problémákra vezethető vissza.

2010. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!