Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nátha kezelése házilag? (Több...

Nátha kezelése házilag? (Több lent. )

Figyelt kérdés

Szombat reggel óta folyik az orrom, néha tüsszögök, be van gyulladva a mandulám, fáj a torkom és ma elkezdtem köhögni is. Lázam is volt. Orrfújásnál, nevetésnél fáj a tüdőm. Néha izomfájdalmam van a hátamban a tüdőmmel egy vonalban.

Hogy tudnám minél hamarabb kikúrálni magam? Rengeteg citromos teát iszok. Ezen kívül?


2014. jún. 16. 12:04
 1/1 anonim válasza:

No, én először is orvoshoz mennék! MOST!

Bár én magam nem vagyok doktorált szakértője a dolognak, de jó esetben mandulagyulladásod van, rossz esetben tüdőgyulladásod. Ha ezzel nem mész orvoshoz, akkor a gyulladás további károkat okozhat. És ezt otthoni kúrával nem fogod tudni megoldani.

De ha valami miatt mégis vörös posztó előtted a doki, akkor az alábbiakat javaslom:

- szedj olyan lázcsillapítót, ami gyulladáscsökkentő is (szerencsés, ha van a házipatikában)

- forró tea (teljesen mindegy milyen, a lényeg hogy forró, mert ez talán feloldja a lerakódott nyákot, ezt ki kell fújni)

- ha tea milyensége is fontos, akkor tudom ajánlani a csipkebogyót (tele C-vitaminnal), echinacea avagy kasvirág (ez immunerősítő), hársfa (köztudottan megfázásra való, izzaszt, méghozzá nagyon, úgyhogy miután megittál belőle 1 litert forrón, nyakig tessék betakarózni, és izzadni!!!)

- NeoCitran besegíthet esetleg.... aszkorbinsavat tartalmaz, ami full tiszta C-vitamin + paracetamolt tartalmaz, ami vagy lázcsillapító vagy fájdalomcsill. ezt most pontosan nem tudom. Viszont a NeoCitran-tól be fogsz fáradni. Egy bögre forrón elfogyasztva, és alvás. Fejbevág.

- mézes-fokhagyma - ez ugyan ártani nem árt, de sokak szerint ilyenkor nagyon hasznos. A méz (propolisz) ilyenkor egyébként is jól jön, a fokhagyma meg vírusírtó és immunrendszer erősítő.


A helyedben én ezt mind alkalmaznám azután és amellett, hogy a doki által felírt antibiotikumot beszedem.


Jobbulást!

2014. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!