Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A megfelelően, és időben...

A megfelelően, és időben KEZELT HIV fertőzött alany annak ellenére, hogy HIV marad, fertőz is?

Figyelt kérdés

Triviálisnak hangzik a kérdés, az ember élből vágná rá, hogy naná, hiszen hordozza a vírust, de azt olvastam egy oldalon, hogy az idejében kezelt HIV beteg, ha még az AIDS kialakulása előtt megfelelő kezelést kap (élete végéig), akkor nem fertőző... Ezt első sorban baromságnak érződik, de nem tudom mi az igazság...


Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik biztosra tudják a választ, nem csak egy erős, logikus következtetése van.


Köszönöm!



2014. aug. 6. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

NEM FERTŐZ, ha tisztességes és modern kezelést kap.

De mondjuk ha ezt a kezelőorvosától kérdezi meg, akkor biztosabb lehet benne, mint mi itt.

2014. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fertőz. Manapság már vannak olyan gyógyszerek amik annyira lecsökkentik a vírusszámot, hogy kimutathatatlan lesz a fertőzés. Terhes anyáknak például kötelező is szedni, hogy ne legyen beteg a gyerek.
2014. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tehát egy kezelt hív fertőzöttel kvázi biztonságos lehetne a védekezés nélküli szex is? Persze ennek előfeltétele az, hogy: tisztességesen, jól kezelve legyen; valamint ne vallja be egy negatívnak, hogy ő pozitív (mert szerintem a köztudatban egyáltalán ez nincs benne, és egy normális, eszénél lévő negatív akkor se feküdne le egy pozitívval, ha több-ezer milliárd dollárt ajánlanának érte, révén annak, hogy nem tudja, hogy nem fertőz, és biztonságos.
2014. aug. 6. 16:31
 4/18 A kérdező kommentje:

Még egy dolog.. ha ezekkel a spéci szerekkel közel nullán tartható a vírus, akkor már csak azt kéne megoldani, hogy a megfertőzött (átírt kódú sejtek) is elpusztuljanak, és kész a hív ellenszere? Gondolom az időben elkapott HIV még nem fertőzött meg minden sejtet a szervezetben.. Ha a vírus szaporodásának fent említett elfolytása mellett a vírust termelő sejteket is megakadályoznánk a mitózisban, akkor elöbb-utóbb "kidöglene" minden hiv fertőzött sejt.. nem?!

Vagy ezek a T sejtek nem mitózissal szaporodnak?

2014. aug. 6. 16:41
 5/18 A kérdező kommentje:
oké, ne hurrogjatok le, nem mitózissal szaporodnak, hanem a timuszban érnek.. :$ Bocs...
2014. aug. 6. 16:42
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvastad a no angelses csajt o is azt hitte hogy nem fertoz. Amugy a vedekezes nelkuli szex a pozitiv betegnek sem jo mert elkaphat valamilyen fertozest ami rontja az egeszseget.
2014. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hát én ezt nem értem -.-" A CD4+ T limfocitáknál írja át a vírus az RNS-ét a DNS-be.. Tehát "belebabrál" a sejt programozásába, és vírusokat kezd el gyártani a sejt... Azaz csak kezdene, mert a fentebb említett rendkívül hatékony módszerekkel a vírus szint közel nullán tartható... Tehát a csecsemőmirigy gyártja az egészséges T limfocitákat, és újabb vírus nélkül az új T limfociták nem fertőződnek meg.. Elvileg meg kéne egyógyulnia a HIV-nek, amint a fertőzött T limfociták elöregednek, és meghalnak...
2014. aug. 6. 16:50
 8/18 A kérdező kommentje:
nem olvastam a no angelses csajról, és ha jól olvastam csak azok a HIV fertőzöttek nem fertőznek, akiknél még nem alakult ki az AIDS.. Vagyis az a HIV fertőzött, aki jó kezelést kap, nem lesz AIDS-es, vagyis az immunrendszere működőképes marad, vagyis amit írtál, az elvileg butaság, mert a működőképes immunrendszernek nem akadály egy egészséges dugás
2014. aug. 6. 16:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Az alapvető probléma ezekkel a gyógyszerekkel, hogy nem jutnak át a vér-agy gáton, tehát mindig van hely, ahol a fertőzés meg tud bújni.

Egyébként az ellenszer csupán annyi lenne, hogy mindenkihez megfelelőképpen el kell juttatni a gyógyszert ezzel megakadályozni a terjedést. A hordozó emberek pedig előbb-utóbb úgyis meghalnak, mert senki nem él örökre.

Csak ugye ezen nem lehetne annyit keresni a multiknak....

2014. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Normal immunrendszerrel is osszeszedhetsz gombat hpv, trippert barmilyen betegseget nemhogy hiv fertozotten.
2014. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!