Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vérmérgezés nyál utján is...

A vérmérgezés nyál utján is terjed?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
a vérmérgezés? az nem egy fertőző betegség, amit elkapsz mástól..
2008. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jajj de hülye avgyok:S nem azt akartam:S vérfertőzés...:S
2008. aug. 5. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vérmérgezés tudtommal nem fertőző betegség, így nem adhatja át nyállal egyik ember a másiknak.
2008. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a vérfertőzés sem terjed nyál utján .. az nem olyan.. az ugy jön létre h te kapcsolatot alakítasz ki valami rokonoddal és gyereket nemzetek.. és az utódok lesznek "fertőzöttek" nem te.. ha meg nyál utján terjedne akkor már én is fertőzött lennék meg sokan mások.. pl ha tesóm eszik egy kanállal és közvetlenül utána én is .. szóval ez hülyeség .... :D
2008. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mivel tisztázva van a 2 összekevert szó akkor mire is vagy kíváncsi? Mert szerintem sem nem erre sen nem arra nem voltál kíváncsi hanem valami teljesen másra...
2008. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vérmérgezés (Ünneplős nevén szepszis) akkor alakul ki, amikor, rendszerint valamilyen sérülés nyomán, a szervezetet anaerob baktériumok támadják meg. A szepszist, bár baktériumok okozzák, ezek nem képesek egészséges szervezetet megtámadni, ugyanis oxigénhiányos környezet szükséges a szaporodásukhoz, egészséges szervezetben pedig ilyen nincs.


A vérfertőzés (Ünneplős nevén incesztus) azt jelenti amikor közeli rokonok lépnek nemi kapcsolatba. Ez a résztvevőkre nézve nem jár káros mellékhatásokkal, viszont az ilyen kapcsolatból született gyermekek jóval nagyobb eséllyel mutatnak genetikei rendellenességeket. (Ismert példa: Toulouse Lautrec.)

Bővebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..


Melyikre vagy kíváncsi? (Egyébként a válasz mindkettőre nem.)

2008. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ups:( háth énnem igazán vok tisztába ezekkel akkor nem ezekre gondoltam:) arra gondoltam h 1 ik barátom megvágta a kezét és most 1 nagy véraláfutás van a lábán be van dagadva de az orvosok szerint nem ütés miatt szüval vmi fertőzés lehet és hogy én nem kaphatom el nyál utján emr már ittunk 1más után...
2008. aug. 6. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Már értem a problémát. Valószínűleg nem kaptad el.
2008. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!