Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok a HPV-ről?

Mit gondoltok a HPV-ről?

Figyelt kérdés

[link]


Először nem ismertem pontosan a betegséget, de miután rájöttem, hogy ugye nemi úton terjed kizárólag, elgondolkodtam azon, hogy semmi értelme megkapni az oltást, mivel normális párkapcsolatban élek, ezáltal nem vagyok veszélyeztetve.


Az injekció beadatásával a kormány a 12 éves lányok fejébe adja, hogy lehet nyugodtan szexelni, nem lesz beteg. Ez szép és jó, csak nem kéne egy 12 éves lánynak még a szexualitással foglalkozni.


Egyszóval szerintem csak azok veszélyeztetettek, akik gumi nélkül egy éjszakás kalandokba vannak benne, esetleg kicsapongó nemi életet élnek, vagy ez a hivatásuk.


"Normális" emberre szerintem abszolút veszélytelen a vírus, mivel nem k*rnak össze-vissza.



2014. szept. 15. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem egészen így van szerintem. Ha jól tudom lehet valaki hordozó is (főleg férfiak), vagy tünet nélkül is lehetnek betegek (ez is férfiakra jellemző inkább) még ha normális szexuális életet élnek és nem kalandoznak és így megfertőzhetik a nőket, anélkül, hogy tudnának arról, hogy betegek.
2014. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért 3 dolgot nem árt tudni:


1. Az oltás csak 4 legveszélyesebb törzs ellen véd.

2. HPV ellen a gumi nem nyújt 100% védelmet, legalábbis korántsem minden típus ellen, csak csökkenti a kockázatot! Egyes típusokat akár orális szex útján is el lehet kapni!

3. A stabil partnerkapcsolat csak akkor nyújt védelmet, ha előtte mindketten átestetek szűrésen!


+1 Ha az immunrendszered le tudja győzni, akkor már nem fertőzöl, és az ellen a típus ellen védett is leszel!

2014. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2 évig nem volt ilyen gond, akkor most miért jelentkezne?


Szerintem amúgy felkapott is a dolog, mert a védőoltás sem igazán jó, mivel le lehet tőle bénulni, másfelől meg ha ennyi injekciót gyártottak, az is lehet, hogy csak azért kapják ezt fel, hogy mindenki vegye, fogyjon és legyen belőle jó bevétel.

2014. szept. 15. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár 10-20 év elteltével is jelentkezhet! Nem minden nőgyógyász kér automatikusan HPV szűrést a rákszűréshez, csak bizonyos kor fölött. Ha az immunrendszer nem tudta legyőzni, akkor tünetmentes hordozóként akár évtizedekig ott lehet anélkül, hogy bármi problémát okozna, de továbbfertőz!
2014. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lehet gond, mivel beteg se vagyok soha, másrészt pedig soha nem hiszem el, hogy beteg lehetek és nem is vagyok.

Ha meg kiskoromban bennem lappangott volna a betegség, akkor lehet kellene, hogy tünete legyen 18 év után, mert okot nem adtam a keletkezésére.

2014. szept. 15. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

"Az injekció beadatásával a kormány a 12 éves lányok fejébe adja, hogy lehet nyugodtan szexelni, nem lesz beteg. "

Szerintem nem így kellene felfogni.

Senki se azt mondta, hogy "nyugodtan keféljetek gyerekek fűvel-fával, majd az oltás megvéd"..Ez csak egy plusz lehetőség egy gyakori betegség megelőzésére, teljesen ingyen.


"Egyszóval szerintem csak azok veszélyeztetettek, akik gumi nélkül egy éjszakás kalandokba vannak benne, esetleg kicsapongó nemi életet élnek, vagy ez a hivatásuk. "

Ez sem igaz. A HPV sokszor tünetmentes, szóval a legtöbb emberre nincs ráírva, hogy "heló, HPV-s vagyok". Nem kell ahhoz 15 partner egyszerre, hogy elkapd. Szerintem ha valakinek életében 2-3 párja van, az egyáltalán nem mondható soknak. De ha azt vesszük, hogy annak a 2-3 partnernek is volt 2-3 partnere, meg azoknak is...

Ez nem olyan betegség, amit ha megkapsz, akkor azonnal látványos tüneteid lesznek, ami felhívja a figyelmet arra, hogy talán figyelned kellene arra, hogy ne add tovább..

Megkapod, ott lappang benned szépen, közben fertőzöd a következő partnered.


Én speciel azért nem oltattam be magam eddig, mert amikor elkezdetem nemi életet élni, még nem volt ilyen lehetőség. Az első párommal az elsők voltunk egymásnak, ráadásul soha nem csináltuk óvszer nélkül (bár az sem véd 100%-ban amúgy). A második páromnak szintén én voltam az első. Ha mégis fertőzött, akkor már úgy is elkaptam, ha meg nem az, akkor meg nem tud megfertőzni.

De ha 12 éves koromban lett volna lehetőség totál ingyen megkapni, biztos beadatom.

Sőt, ha esetleg szakítanánk a párommal, akkor bizony 90 ezer forintot is kifizetnék azért, hogy legalább valamennyire védve legyek.

Ha meg ingyen lenne nekem is, akkor rohannék beadatni, még így is, hogy nem vagyok veszélyeztetett. Hiszen ki tudja, mit hoz az élet.


Tény, hogy csak a leggyakoribb 4 törzs ellen véd, de az is jóval több, mint a semmi.


Ha valamit meg lehet előzni legalább egy bizonyos %-ban, nem értem miért ne tegyük meg.

Én nagyon is pártolom, hogy ingyenessé tették, és boldog lennék, ha az összes ember élne vele, aki teheti.

2014. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én szüléskor kaptam el a kórházban... és nem én voltam az egyetlen.
2014. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát igen. Egy életben 2-3 pár, de nekem csak egy van és a barátomnak sem volt soha senki más.


Az injekció mellékhatásaira is gondolni kell amúgy.

Lebénulhatsz egy életre vagy ki tudja, később milyen komplikációk lehetnek ebből.

2014. szept. 16. 21:39
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

"Lebénulhatsz egy életre vagy ki tudja, később milyen komplikációk lehetnek ebből."

Hogyne. Meg nő még egy füled.

Az oltások biztonságosak.

2014. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, ha valaki megtagad egy nemi úton terjedő vírus elleni oltást. Ha tud dönteni a szexuális életéről, tud erről is. Szabad kezet kap tőlem, ha nem akarja beoltatni magát.
2014. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!