Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan vegyem rá magam hogy...

Hogyan vegyem rá magam hogy elmenjek vérvételre?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve történt az velem,hogy fogorvoshoz kellett mennem kaptam érzéstelenítőt injekciót és rosszul lettem tőle és elájultam. Azóta van az hogy félek az injekciótól (még régen is kaptam egyet,előtte meg kellett mérnem a lázam és felment a lázam az idegességtől,meg utána is szédültem majdnem elájultam) Még a vészhelyzetet se tudom nézni,semmi ilyen véres dolgot..semmit,egyszerűen rosszul vagyok az ilyenektől. Egyszer kórházban is rosszul lettem mer ott láttam az infúziót a vért a stbt elkezdtem szédülni és ki kellett mennem...

Voltam iskolaorvosnál és mondta hogy sápadt a bőröm és elkéne mennem vérvételre. De egyszerűen nem merek elmenni,tuti rosszul lennék, nagyon félek tőle (már csupán a gondolattól is hogy ott ülök és látom hogy veszik a vért) és én ilyen aggódós vagyok már anyumnak is sírtam hogy ne kelljen elmennem.

Segítsetek! Előre is köszönöm!

16/L


2010. jan. 21. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolj arra h lehet h van vmi betegséged, ésha nemmész el vérvételre, akkor nem derül ki, és akkor majd nem a vértől fogsz elájulni, hanem a betegségedtől, csakúgy, de lehet h már fel sem ébredsz többé.
2010. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy vérvétel kb. 3 perc, amennyit hisztizel miatta, az meg most legalább százszor ennyi volt. Gondolj arra, hogy mennyi időt elpocsékoltál már most a felesleges vinnyogással. Még senki nem halt bele a vérvételbe, te sem fogsz.
2010. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira félsz, akkor kérjél meg valakit, hogy kísérjen el és fogja meg a kezed. Sajnos azt kell mondjam, ha terhes leszel, akkor még többször fognak megszúrni, ezt csak azért mondom, hogy szoktasd magad a gondolathoz. Kitartás, szorítok neked! Üdv.
2010. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez egy rettentő kellemetlen dolog, tudom. Én is oltásnál még valahogy kibírtam ájulás nélkül, na de a vérvétel... Hiába fordítottam el a fejem ( még a szemem is eltakartam) és "sétáltam" Párizsban, felálltam, kitámolyogtam a váróba és összeestem. De tudtam, hogy muszáj elmenni. Gondolj bele: beteg vagy, nem mész el vérvételre, csak halogatod és halogatod és jobban megbetegszel. Bekerülsz kórházba és ott többet fognak szurkálni, hogy megnézzék, hogy vagy. Jó ez elég drasztikus példa volt, de érted mit akartam mondani. Szóval most jobb letudni, ha valami baj van, akpsz kezelést és meggyógyulsz, ha nincs, akkor megnyugszol, mert nincs gáz. Különben én is rettentő parázós vagyok, hisztiztem is előtte, hogy én bizony nem megyek ( hát szégyellem is magam) , pedig nem vagyok hisztizős. Mindenképpen igyál sok vizet, de csak is vizet előtte ( így jobban folyik a véred) utána meg csoki, vagy valami édes és nem lesz gond. Anyukáddal menj, ő madj támogat :) Ja és szólj, hogy rosszul szoktál lenni és ülj le utána, nehogy elájulj.

Sok sikert és ne félj !!! :)

2010. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a legegyszerübb ha nem nézel oda...,és persze nem is gondolsz arra,hogy most épp mit csinálnak!Nincs egy perc az egész..,a végén majd Te is mondod,hogy "ezen kellett annyit rinyálnom?":D Bátorság;)
2010. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megengedik, hogy utána lefeküdj néhány percig, nem leszel rosszul! Az egész amiatt van, hogy az ijedtségtől leesik a vérnyomásod.
2010. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dtigenerator válasza:
Igazából amit te leírsz, az nem más, mint a látványtól való félelem, attól leszel rosszul, hogy látod. Nem tudom megengedik-e, vagy valami, de szerintem sokat segít, ha lehunyod a szemed, és mondjuk zenét hallgatsz. Az érzés már más, az fáj, de ha elesel, vagy megütöd magad, bevered valahová a fejed-lábad akármidet (pl bútor sarka) az is fáj, mégis túléled. Az a lényeg, hogy nem szabad ráparázni. Én is utálom a vérvételt, mondjuk én a látványtól nem leszek rosszul, csak egy kicsit elborzaszt, de akármivel ha sikerül elvonnod a figyelmedet, akkor a látvány eltűnik, a fájdalom meg kibírható. Pár pillanat az egész, nyugi, és relaxálj. Amúgy a sápadtságra sokan mondják, hogy vashiány, maltofer rágótablettát szoktak adni rá, elősegíti a vas felszívódását, meg sok májat kell enni. :D (Amit én utálok, pedig nekem is kéne...)
2010. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!