Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek mi a véleménye / előérze...

Kinek mi a véleménye / előérzete az ebolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Annyit kérnék mindenkitől, hogy írja le a véleményét és az előérzetét, azt hogy saját maga belátása szerint mi lenne a helyes megoldás, valamint ha nem nagy kérés a kort és a nemet. Köszönöm előre a válaszokat.

#halál #Ebola #súlyos fertőzések #halálos vírusok
2014. okt. 10. 18:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Engem aggaszt, főleg, hogy ma olvastam, Szerbiában több, mint 700 ebolagyanús személyt figyelnek. Ez már kézzel foghatóbb közelségben van, mint Afrika. Ma már nem csak az információ, hanem bármi, bárhová eljuthat gondatlanságból vagy szándékosan, az mindegy. Egy ilyen járvány igen hatékony tömegpusztító fegyverré válhat.

Mi lenne a helyes? Nem tudom, fogalmam sincs a protokollról, de bízom benne, a szakértőket hagyják dolgozni. Mást nemigen tehetek. 33/N

2014. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha megnézzük hogy a repülők milyen gyorsan szállítják a Föld egyik pontjáról a másikra az utasokat, és ha megnézzük hogy a reptereken nincs lehetőség valós ellenőrzésére az emberek szervezetének van reális veszély. Gondolom az ezüstkolloid képes megállítani, de csak akkor jó ha valaki nem allergiás sem az ezüstre sem a fémekre. Gondolom...
2014. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
3 hétig kellene izolálva karanténban tartani az összes beérkezőt. Ha nincs semmi baja ezután mehet. Mindig is így ment. Beteg nem léphet be az ország terültetére. Nem lehet kockáztatni, aki engedély nélkül lépi át a határt az ott helyben lelövik. Másrészt a holttesteket kötelező elhamvasztani, nincs kivétel. Az esetleges vallásos ellenállókat pedig fegyveresen kell leverni ha szükséges. Ezután minket nem érne el az ebola és minimalizáltuk a terjedési lehetőségeit.
2014. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat. Személyes véleményem is hasonló mint a 3. válaszíróé. Viszont én pluszba lezárnám az összes határt és minden ki és belépést az országból. Szerintem ez nagyon is vészhelyzet, nem hinném, hogy az ügy tűr halasztást. Itt az lenne a helyes ha erről az egészről tájékoztatná az embereket egy orvos aki tudja, hogy mit kell tenni vagy hogy mit lehet tenni. Szerintem megfelelő eljárásokkal vissza lehetne taszítani az egyes országokban ezt a fertőzést, ebbe beletartozik a határzár. 15/F
2014. okt. 10. 19:15
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Emlékeztek amikor a h1n1 miatt halt ki a fél világ?

Az nagyon durca volt. Kb. annyira, mint most ez a pánikkeltés.

2014. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

A ebola vírus el fog érni minket is.Összevssza ködösítenek, hogy hogyan terjed. Az eddigi megbetegedések azt mutatják, hogy nagyon könnyen el lehet kapni. Még jó, hogy a médiában ezt csak az utolsó pillanatban fogják elismerni! Hiszen nincs ellene célzott gyógyszer!

Az immunrendszert tudatosan, MOST el kell kezdeni erősíteni, hogy ha el is kapjuk, túl tudjuk élni.1-2 hónap alatt fel lehet vértezni.De ha már a szomszédunk ebolás, akkor késő lesz.

Mi , akik az egészségügyben dolgozunk, fokozottabban ki leszünk téve ennek.

Nekem vannak nagyon konrét termékjavaslataim,immunerősítésre. Ezt most nem feltétlenül azért írtam, mert a termékeket akarom itt forgalmazni mindenáron. Én ezeket szedem,és nem tudok jobb megoldást.

2014. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
48 éves vagyok,ha a statisztikához kell, és nőnemű:)
2014. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Vad-Ász ***** válasza:
100%

Első válaszoló

Szerbiában élek...pontosabban 708 személyt vizsgáltak meg és abból ha jól tudom 90-92 afrikából érkezett.

------

Nem gyanús nektek egy kicsit , hogy az afrikai légitársaság miért engedi ki az embereket a földrészről?

Szerintem le kellene zárni azon reptereket melyek afrikában vannak és se ki se be ne lehessen menni , és akor nem jöhetne több beteg.

----

+ beteg ember átjön a határon megfertőzni a többit.

(Ez lenne a világvége?) ((nem szép))

------

Valaki tud valamit az ellenszerről?Elkészült már?Hatásos?

2014. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az furcsa az állítólagos ellenszerrel kapcsolatban, hogy kb. 1 hónap alatt sikerült kifejleszteniük egy hatásos ellenanyagot az ebola ellen, amit csak az amerikai betegeken használtak, sikerrel, de akkor Afrikába miért nem vittek ellenanyagot, ha valóban hatásos?
2014. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló

15/L

2014. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!