Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfertőzhedtem fonálféreggel/...

Megfertőzhedtem fonálféreggel/bélgilisztával? Megfogták az ételem. Több infó a leírásban.

Figyelt kérdés
Segíteni voltam egyik ismerősömnek, nem nagyon ismerem őket. Rengeteg fel le futkosó kiskutya volt náluk az udvaron. Mivel nem nagyon gazdagok, nem hiszem, hogy féregtelenítve voltak. A kutyákhoz nem nyúltam. A háziasszony megkínált fánkkal. Egyet ettem belőle. Csak később kezdtem el gondolkodni, mikor láttam, hogy simogatja a kutyákat. Vajon megmosta a kezét mielőtt kitette a fánkot a tányérra? Félek, hogy nem mosta meg. Kaphatok férgeket? Olvastam, hogy talán a fonálféreg lárvája bejuthat a véráramba, és problémákat okozhat a belső szerveknek, az agynak, szemnek, és a májnak is. Ez a veszély mennyire áll fenn? Jogosak az aggodalmaim, vagy elenyészően kicsi annak az esélye, hogy bármi bajom is lesz. Rólam: 23/F

2014. nov. 3. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Az esély megvan rá. Mert a kilincseket is megfogták kutyázás után.

Sajnos a szegény emberek mindent elkövetnek azért hogy mégszegényebbek legyenek, sőt azért is hogy más is az legyen. Ha anyagilag nem sikerül másokat a mélybe taszítaniuk, akkor kutyákat tartanak akár panelban is, hogy mások betegek lehessenek. Sajnos hallottam olyat egy társasházi "zombigyűlésen", vagyis folyosón rikácsolóktól, hogy együtt aludt és fürdött a kutyájával és a toaletten vette észre hogy sok-sok bélféreg került a testébe. Szerintem több kutya kell még, mert akkor a szembe és szívbe is kerül féreg. (Van szívféreg is). Az állam támogathatná a kutyatartást, úgyis fogy a népesség, utána jobban fogyna.

2014. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiába írtam volna hogy egy civilizációban nem kell kutya, kivéve ha munkakutya. Ezért javasoltam hogy emelkedjen az egy főre eső kutyák száma. Ez egy közgazdasági fogalom, a rendszerváltás utáni "dolgozó nép" életszínvonalának mérőszáma. Azért tettem idézőjelbe, mert a kilincsek kutyás kézzel való megfogása nem népgazdaságot előbbre vivő tevékenység.
2014. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos igazat kell adjak az 1. válaszolónak.

Magyarországon forgalomban lévő emberi féreghajtó a Vermox.

Háziorvossal kellene konzultálni.

2014. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ettől félek én is, hogy megvan rá az esély. A kutyák amúgy kint az udvaron voltak, bent viszonylag rend volt. Tegnap estefelé történt, mikor jelenzkezhetnek az első tünetek? Vagy mikor lehetek biztos, hogy mégse kaptam el semmit?
2014. nov. 3. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a fejlődési ciklusokat nem ismerem.

Az a baj, hogy még egy széklet vizsgálat negatív eredménye sem megbízható!!! -> orvostól tudom.

2014. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lakótelepen és a társasházunkban rengeteg a kutya. Az egyik fő veszélyforrás mindenkire a kilincsek. A társasház főbejárati kilincseit mindenki megfogja, a kutyások is. Sajnos volt már rá példa hogy mikroszkóp és olvasószemüveg nélkül is jó lehetett látni (és szagáról azonosítani) a kilincsen a kutyaürüléket. Persze minek takarítaná le aki rákente, a sok kéz lekoptatja.

Nem értem hogy az emberek miért rontják kutyatartással az amúgy sem svájci színvonalú életminőségüket.

Nem minden középületen van fotocellás automata ajtó, tehát kilincsek vannak. De ez a kutyatartókat nem zavarja, kutyaürítés és törlés után megkötik kutyájukat majd megfogják a közös kilincseket, de még a bevásárló kocsikat és kosarakat is, hogy más is szenvedhesen.

2014. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én se szeretem, ha valakinek panelban van kutyája. Nálunk szerencsére eddig nem annyira vészes a helyzet, de volt már olyan, hogy kutyavizelet volt a folyosón.


Amúgy kiderült, hogy a kiskutyák már voltak egyszer féregtelenítve. Úgyhogy most kicsit megnyugodtam. :)

2014. nov. 4. 11:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!