Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak ha széttörtem...

Mit csináljak ha széttörtem véletlenül a higanyos lázmérőt, és még be is lélegeztem a higanygőzt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
gyorsan szellöztess,nyisd ki az ablakot!! És szaladj le a gyógyszertárba kénport venni,azzal össze tudod szedni a szétgurult higanyt!A higanygőz mérgező,nem kéne belélegezni! Utána ha ezekkel kész vagy,orvos!
2010. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem vagy rá allergiás, akkor nem lesz semmi bajod. Nyisd ki az ablakot, és porszívózz fel alaposan.
2010. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

hívd ki a mentőket is, és riaszd a katasztrófavédelmiseket is....:S


nemlesz semmi bajod ha nincs allergiád mint ahogyan azt a második is megmondta. tégy úgy ahogyan a 2. javasolta, ő normális tanácsot adott.

2010. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem azért,de a legelső írta helyesen. Vegyésznek tanulok,nálunk is ezt tanították. De ha felporszívózod mindenféleképpen takarítsd ki az egész gépet.

Ha belélegezted,Te érdekedben menj el orvoshoz.

2010. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én meg vegyész vagyok, már végeztem jó rég.

A higanygőz igen veszélyes méreg. Kénporral kell semlegesíteni és orvoshoz fordulni. Ez nem allergia kérdés, nem is tudom hogy raktátok ezt így össze. erre mondom, ha valaki nem ért valamihez, inkább maradjon csöndbe mintsem hülyeségeket beszéljen.

Még egy sima klóros készítménynél is vigyázni kell, nemhogy a higanynál könyörgöm.

2010. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

tudjátok hány háztartásban törnek össze hőmérőket?

szerintetek mindenki azonnal kénporért rohan a gyógyszertárba? és mindenki azonnal elfut a háziorvosához, végig üli a 2-3 órás sort azért, h aztán az orvostól kapott jótanácsával, hogy szellőztessen ki, hazamenjen?

szerintetek ez így működik?

vizitdíjat nektek, komolyan:D

én anno vizitdíj ellenes voltam, de mostmár látom, h mi lett volna mégis az értelme.....

2010. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha nem találtam meg az összes higanygolyócskát az baj? Vagy elpárolog majd magától?
2010. jan. 27. 14:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze,sokban törnek össze és felelőtlenek ha nem így cselekszenek. Meg már nem minden hőmérő higanyos. Biztos hogy olyat törtél el?

utolsónak: Az ilyen emberek miatt mint te,vannak az olyan balesetek mint a múltkor is volt h sósavra hypot öntöttek.

a negyedik voltam

2010. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tévedés ne essék én nem a vegyészekkel akarok vitatkozni, mert igazuk van h a higanygőz mérgező, és orvoshoz kell fordulni nagyobb mennyiségű higanygőz belélegzése esetén, de ez nemegészen a lázmérőben található higanyra vonatkozik.

amennyiben sikerül összeszedni a higanygolyócskákat, és a szobát kiszellőztetni, nem történik semmi baj.

de fontos h az összes higanygolyócskát megtaláljuk és összeszedjük, lehetőleg gumikesztyűvel, és azt egy jól zárható dobozba tegyük.

szóval igen, baj ha nemtaláltad meg az összeset, és ne engedd h folyamatosan párologjon, mert az már veszélyes.

2010. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

ha lázmérős higanytörés esetén fordulsz orvoshoz, semmi sem fog történni a jótancsáok kiosztásán kívül. szedd fel, zárd be, ne nyúlj hozzá szabad kézzel, és szellőztess. ennyi fog történni. semmi más nem, nemfognak vizsgálatokra küldeni, és nem fognak neked semmilyen semlegesítő gyógyszert sem adni.

és nem, én nem öntök a sósavra hypót, de ennek semmi köze az orvoshoz forduláshoz. én csak a rögtön orvoshoz rohangálás ellenese vagyok, és nem a szakszerű tevékenykedés ellen. ugyanis tudom, h az orvos mit csinál ilyen esetkben. jó tanácsot ad. és ennyi.

de ezt a jótanácsot már megkaptad itt is.

2010. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!