Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől van szájzug berepedésem,...

Mitől van szájzug berepedésem, ha csókolózok valakivel?

Figyelt kérdés

Nem herpesz, mert nem fáj, nem hólyaggal kezdődik. Mikor csókolózok valakivel, pl. új emberrel, akkor rögtön másnap bereped. Aztán kenegetem és elmúlik 3-4 nap alatt.

Kisebb mértékben, de ha más után iszok pohárból, akkor is.

Értem én, hogy más új ember nyála okozza, de mi a folyamat háttere, vagy miért van?



2014. nov. 13. 09:22
 1/2 manó1235 ***** válasza:

B2-vitamin-hiány


A B-vitamin-család hiánya nagyon sok kellemetlen tünet megjelenéséhez vezethet. Az idegrendszeri, emésztőrendszeri és táplálkozási panaszok mellett a hiánybetegség olyan bőrgyógyászati panaszokat is okozhat, amilyen a szájzug kipirosodása, berepedése és égő fájdalma.


A B2-vitamin, más néven riboflavin felelős a nyálkahártya védelméért és egyensúlyi állapotának fenntartásáért. Ha a szervezet nem jut elegendő mennyiséghez, a száj nyálkahártyája begyullad, az ajkak és a szájzug kirepedezik, sőt, súlyosabb esetben akár fekély is kialakulhat.


Szerencsére az ebből fakadó problémák kezelése roppant egyszerű, nincs más dolgod, mint az étrendedet B-vitaminban gazdag ételekkel kiegészíteni. Ilyenek a tejtermékek - főleg a sajtok -, a tojás, a máj, a hal és a tenger gyümölcsei, a különböző magvak, illetve a leveles zöldségekből készült főzelékek.

2014. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát az idegen fehérjékkel való találkozás esetén fellépő berepedés bizony immunológiai okokra vezethető vissza, ami meg mindenképpen lehet a herpeszvírusok időleges felélénkülésének kiváltója.
2014. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!