Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet HIV+ a kutyám?

Lehet HIV+ a kutyám?

Figyelt kérdés
Egyszer egy olyan pocsolyából ivott, amiben volt egy használt óvszer. Elképzelhető (ha az óvszer fertőzött volt), hogy a kutyámnál kialakulhat az AIDS?
2010. jan. 28. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Elképzelhető [...], hogy a kutyámnál kialakulhat az AIDS?"


- Ez nem elképzelhetőség kérdése, hanem egyértlműen látszik, hiszen az AIDS a HIC vírussal való fertőződés után kialakuló tünetegyöttes. De egyébként kizárt, hogy így ferzőződjön meg.

2010. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Ember nem fertőz állatot, állat nem fertőz embert.


Három aids-es macskám már meghalt, négy még él, és én nem vagyok aids-es.


De, ha aids-et nem is, giardiát meg mindenféle randa betegséget elkaphat, ha pocsolyából iszik, úgyhogy ha lehet, ne engedd neki.

2010. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Az AIDS vérrel és nemi úton terjed. A vírus eleve nem túl erős szabad levegőre kerülve, tehát egy tócsába dobott gumin nem fog lesben állni napokig.
2010. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor az nem igaz,hogy az aids bizonyos zöld majomtól származik(afrikában honos állat)? állat fertőz embert: veszettség..például
2010. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, most hirtelen csak a kutyák meg a macskák voltak eszemben. A majom valóban lehet kivétel... sajnos.:(
2010. jan. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint a neve is mutatja: HUMAN Immunodeficiency Virus, azaz csak emberre (és pár majomra) veszélyes...
2010. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is a majom miatt kérdeztem, az eddigi válaszokat köszönöm! Amúgy nem szokott pocsolyából inni, ez kivételes eset volt, vittem dokihoz és sétálni kellett sokat és artézi kútból adtam neki inni.
2010. jan. 28. 23:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyet még a mesében sem lehet olvasni, annyira egyedi. Egyébként a kutyus biztosan nem lett HIV pozitív.
2010. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nagyon kicsi az esélye, gyakorlatilag lehetetlen.

Attól sem feltétlenül lesz az ember fertőzött ha orálisan kielégít valakit szájjal és le is nyeli... a kutya meg csaj a pocsolyából ivott, kitudja az az óvszer mióta ott volt már, sőt egyáltalán volt-e benne valami veszélyes dolog. Szerintem nincs semmi baj. De ha gondolod 3 hónap múlva vidd el a kutyát aids tesztre, ha nekik is van ilyen, ezt nem tudom. De szerintem nem lett semmi baja.

2010. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem lehet!!


de azért ne engedd, hogy pocsolyából igyon, főleg ne olyanból amiben ilyen szemetek vannak :S

2010. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!