Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyakran fél órán keresztül is...

Gyakran fél órán keresztül is vérzik az orrom. Van valami bevált tipp? 15/L

Figyelt kérdés

Mindig is hajlamos voltam ilyesmire így különösebben nem aggódom, és most is a megfázás idézte elő. Azonban most sokkal intenzívebb, gyakoribb és gyakran fél órán keresztül is tart. Nagyon zavaró, hisz buszra se száll szívesen így az ember, holott egyébként nem vagyok túl beteg.

Ha lehet nem arra kérnék tanácsokat, hogy állítsam el ha épp vérzik, mert azt tudom, mondjuk az sem túl hatásos.


2014. dec. 14. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el vele fül-orr-gégészetre. Van egy ismerősöm, akinek szintén így vérzik az orra, és azt mondta, hogy van neki valami ér az orrában, ami rendszeresen elpattan - vagy mit csinál -, és ez 2-3 évente (ha jól emlékszem) kiújul. És leégetik neki azt az eret, hogy elzáródjon, vagy valami ilyesmit mondott - sorry nem egészen értettem a mechanikáját...

A lényeg, hogy menj el vele szakorvoshoz, mert ez valószínűleg nem csak egy szimpla orrvérzés.

2014. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégészetre kérj egy időpontot.

Az is lehet, hogy elég elégetni egy eret, ahogy írták előttem, de lehet még sok oka, a doki megnézi és meg tudja mondani, mi lehet a gond. Valószínűleg még csak fájdalmas se lesz a dolog, szóval inkább ess túl rajta.

Esetleg ha van vérnyomásmérőtök, néha figyeld, mert az is állhat a háttérben. De valószínűleg tényleg csak egy gyenge ér az ok. :)

2014. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Ami a vérnyomásomat illeti szerencsére azzal nincs gond.
2014. dec. 15. 18:53
 4/5 zageer válasza:

Velem pontosan ugyanez volt, elmentem a fül-orr gégészhez, és "szerencsémre" megint elkezdett vérezni az orrom, de nagyon, ezért soron kívül bemehettem :). Egyébként semmi különös nem volt, mindenféle hülyeséget (kenőcsöt, meg ilyen gélt) raktak az orromba. Utána egy hétig nem lehet erősebben kifújni, meg az orvos után pár órán át szájon kell levegőt venni -mert orron ha akarnál se tudnál. Ez volt kb. fél éve, azóta nem vérzett az orrom magától.


15/F

2015. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(:
2015. jan. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!