Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti mennyit jártok dokihoz?

Ti mennyit jártok dokihoz?

Figyelt kérdés
Egyre másra olvasom ezen az oldalon, hogy az orvosok antibiotikumot írtak fel. Ahogy látom, minden szar kis megfázásra is. Ennek kapcsán kezdtem számolgatni, és kiderült, hogy közel 20 éve nem jártam orvosnál. A nejem sem. (Na jó, fogászaton azért voltunk.) Valamikor betegesek voltunk, és rendszeresen látogattuk a dokikat, de visszatekintve úgy tűnik, csak egyre jobban megbetegítettek minket. Amióta nem járunk hozzájuk, kutya bajunk. Csak én látom így? (Jelzem 35 éve még én is e nemes szakma képviselője akartam lenni, de időközben profilt váltottam.)

2015. jan. 25. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
37 éves vagyok utolja 2008ban voltam orvosnál munkahely váltás miatt.
2015. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes, és pusztán attól, hogy nem jártok orvoshoz, már a nátha meg influenza is elkerül titeket? Előtte hogyhogy nem volt így? Kiolvasta a fejetekből a vírus, hogy orvoshoz akartok menni, és ezen felbuzdulva lecsapott rátok?
2015. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Mivel suliba járok,ha beteg vagyok mennem kell,mert ott adnak igazolást.
2015. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha csak meg vagyok fázva amiatt nem megyek le, max igazolásért(jelenleg már táppénz miatt). az utóbbi 5 évben viszont nem voltam annyira beteg, hogy igénybe kelljen vennem az orvost ugyanúgy bejártam iskolába és dolgozni is. vizsgaidőszakokban nem engedhettem meg magamnak ilyen luxust. amúgy antibiotikumot is kb 2x szedtem. egyszer hörghurut miatt egyszer pedig felfázásra. ha meg vagyok fázva akkor max tüneti kezelést alkalmazok. más úgyse használ.
2015. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyit, amennyit szükséges.

Ha az ember beteg, akkor nem a legbölcsebb dolog saját magára hagyatkozni. Nem azt mondom, hogy egyből halomra kell szedni az antibiotikumot, de a ló másik oldalára sem kell átesni. Ha te is orvos akartál lenni - és volt is hozzá megfelelő biológiai tudásod - akkor tudnod kell, hogy van nagyon sok olyan betegség, amit bizony kezelni kell, kert anélkül súlyos, akár életveszélyes szövődményei is lehetnek. Most nem egy kutya közönséges megfázásról, meg holmi 3 nap alatt elmúló torokgyulladásról beszélek. Egy tüszős mandulagyulladás kezelés nélkül okozhat kellemetlen szövődményeket. De elrettentő példaként osztálytársam édesapja az életével fizetett azért, mert fél vállról vette a tüneteket. Igaz, extrém eset, és szerencsére nem mindennapos, de ha az első tünetek jelentkezésekor elment volna orvoshoz, jó eséllyel még ma is élne. Én azóta inkább megmutatom magam az orvosnak, legfeljebb azt mondja, hogy semmi bajom, mint hogy a nemtörődömség miatt valami komoly bajom legyen.

Az antibiotikumokat meg nem kell agyba-főbe szedni. Ezt az orvos is tudja, legalábbis az értelmesebb biztosan. Sőt, sokan nem is preferálják a sok antibiotikumot. Az orvostól is meg lehet kérdezni, hogy feltétlenül szükség van-e antibiotikumos kezelésre, vagy esetleg elég-e az ágynyugalom, meg a forró mézes-citromos tea.

Azon kijelentésedben pedig, miszerint attól nem vagy beteg, hogy nem mész orvoshoz, némi megszépítő túlzást, és erős logikai bukfencet vélek felfedezni.

2015. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokat, mert cukorbeteg vagyok, így extrán figyelek a szövődmények elkerülése miatti vizsgálatokra is.

Így:

- 3 havonta belgyógyásznál a cukorbetegség miatt

- évente szemészet szemfenék vizsgálat

- vérvétel 2-3 havonta

- vesevizsgálat félévente

- ha valamit találnak, akkor további vizsgálatok

- mivel szívműtét vagyok, ezért 2 évente kardiológia

- fogászat évente

- plusz nőként évente rákszűrés

2015. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
olyan megfázással ami nem zavar a munkában való teljesítésben, még nem megyek dokihoz, hanem megfázás elleni gyógyszert, szükség esetén osspray-t és nagy mennyiságű C-vitamint szoktam használni. Az én dokim nem híve az antibiotikumnak, ha el lehet kerülni, más gyógyszert javasol. Egyébként meg igyekszek sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, hogy ne legyek könnyen beteg, illetve, hogy hamarabb kilábaljak belőle.
2015. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ritkán, a legtöb hűléses betegség elmúlik magától, még az influenza is, ha nem lép fel szövődmény, akkor tök felesleges a váróban ülni ezer beteggel órákat, helyette otthon kúrálom magam, úgysem ad rá gyógyszert az orvos sem, legfeljebb köptetőt, orrcseppet ír fel, azt meg tudok venni recept nélkül is.
2015. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, megvan a kellő biológiai tudásom, ezért is váltottam profilt. Ma az orvostudomány arról szól, hogy minél több tünetre minél több kemikáliát írhassanak fel, amiknek a mellékhatásaira újabb tünetek jelentkeznek. Magára a betegségre a kutya se kíváncsi. Nekem 25 éve 1,5-2 évet adtak. És hiszem, ha rajtuk múlik, igazuk is lett volna. Senki ne értsen félre! Tisztelem és szeretem az orvosokat. Az életüket tették fel mások gyógyítására, és nem ők tehetnek róla, hogy az egyetemek nem azt tanítják, amit kellene, hanem amit a szponzorok (a gyógyszergyártók) diktálnak. A legnagyobb jóindulattal, őszinte segíteni akarással öltek volna meg engem is, ha nem veszem kezembe a sorsomat.

Az antibiotikumot ki kellene tiltani a gyógyszerek listájáról. Olyan, mint a középkorban az érvágás. Nincs még elég baja a betegnek, rúgjunk még bele egyet-kettőt mi is, hátha jó lesz neki. Arról nem is beszélve, hogy manapság már bakteriális fertőzésre is felírják, holott tudvalevő, hogy a baktériumok a leginkább hajlamosak a mutálódásra, azaz a rezisztens törzsek kialakulására, és komoly veszélye van annak, hogy nem marad fegyver a kezünkben ellenük. Fájdalomcsillapítót adnak a fejfájásra, holott annak a leggyakoribb oka egyszerű dehidratáltság. Tömik belénk a koleszterincsökkentőket, a legnagyobb jóhiszeműséggel...

2015. jan. 25. 14:52
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

És mégis mivel kezelnél ki, pl. egy felfázást?

Itt sok öngyógyító van, és mindegyik azt írta a végére, hogy amikor már sírva véreset pisilt, mert a gyógynövény nem segített, akkor az antibiotikumtól már 1 nap alatt jobb lett.

2015. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!