Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? Lehet ez aids?

Mit tegyek? Lehet ez aids?

Figyelt kérdés
Nagyjából 3 hónapja az Aids általános leforgása szerint volt egy rövid kiütéssel járó magas lázas influenzás megbetegedésem. Ezek után egyre többször lettem beteg. Most ismét az vagyok már kezdek félni... 134 órát hiányoztam eddig az iskolából fél év alatt. 16 éves leszek soha nem voltam szexuális kapcsolatban senkivel. De vannak extrém lehetőségek az Aids terjedésére. Tényleg be vagyok parázva. Segítsetek!

2015. jan. 26. 21:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
Kicsi az eselye
2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
hipohonder
2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 CptTomato válasza:
100%

Szerinted mi itt tudunk vértesztet végezni?


huzz el orvoshoz

2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

menj el szűrő vizsgálatra

amúgy kizárt, h aids-es legyél

2015. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak nem ittál aids-es anya tejéből, vagy szúrtad meg magad aids-es által használt szurival, kizárt.
2015. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném. Hacsak nem vagy drogos, és nem használtatok közös tűt. Ezen kívül csak úgy lehetne ha anyukád is betegen szült, illetve ha bárki fertőzött vérével érintkeztél. A vérátömlesztésnél pedig már rég figyelnek erre.

Amúgy az idei influenza elég durva, lehet az gyengített le. Szedjél vitaminokat, és ne parázz butaságokon!

2015. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ki van zárva!
2015. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"De vannak extrém lehetőségek az Aids terjedésére."


Lóf...t vannak. Testnedvekkel terjed szoros kontaktus útján, még a nyállal történő terjedés is extrémen ritka, ugyanis a vírus iszonyatosan érzékeny a környezeti hatásokra. Szóval nem vagy HIV pozitív. Arról nem is bszélve, hogy szerencsére Budapesten kívül a HIV+ egyének aránya nagyon alacsony, már ahhoz is nagy balszerencse kell, hogy szex útján elkapd. Egyébként ha férfiként szeretkezel HIV+ nővel akkor is csak 1 százalék az esélye, hogy elkapod.


VISZONT immunhiányod más okból is lehet. Menjetek el orvoshoz.

2015. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az
2015. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem vagy az. Bár ha ennyire félsz, akkor csináltass tesztet. Na de az aids szexuális úton terjedő betegség, vagy közös tű használat egy aidses egyénnel, vagy az anyaméhben megfertőződött csecsemő (már rég kiderült volna).

Magas láz az nem magyarázat az aidsre. Engem is kikészített az influenza, úgy éreztem átment rajtam egy kamion. A láztól lehet kiütésed, vagy az antibiotikumtól amit a doki felírt. Visszafertőződtél. A kisfiam 3 hetente beteg mióta oviba jár, és ilyen nyálkás az idő. Itthon semmi baja, de az oviban a közösségben gyorsabban terjed. Hiába szellőztetek, cserélek ágyneműt sűrűbben, ha az oviban nem... És erősítsd az immunrendszeredet vitaminokkal, gyümölcs. És sportolj.

2015. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!