Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ebben az esetben is fertőzök...

Ebben az esetben is fertőzök a mandulagyulladással? Vagy ilyenkor valahogy máshogy jelentkezik a dolog?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést azoktól, akiknek nagyon bugyuta kérdés, de teljesen tanácstalan vagyok, az orvosomtól meg elfelejtettem megkérdezni. Mandulagyulladásom van. Nővérem kisfiát (2,5 éves) nem igazán szeretném ölelgetni, ki tudja. Nem tudom fertőzök-e, de azt hiszem lehetséges. De a nagyobb kérdés, hogy páromnak kivették már mindkét manduláját, ebben az esetben ő bárhogyan megbetegedhet? Előre is köszönöm!
2015. márc. 20. 12:45
 1/1 anonim válasza:

A mandulagyulladás azt jelenti, hogy benned van a betegség, és a gócpont a mandulád, ami pont azért van, hogy segítsen a felső légúti megbetegedések leküzdésében - az immunrendszer részeként.


Persze ez azt is jelenti, hogy a leheleteddel, nyáladdal fertőző vagy, szóval a helyedben nem ölelgetném a kisfiút.


Persze nem baj, ha ilyen idősen megismer egy-két bacit/vírust az immunrendszere kis dózisban.

2015. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!