Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rejtélyes kullancs Hétfőn...

Rejtélyes kullancs Hétfőn voltam túrázni a Mecsekben. Csütörtök reggelre egy kullancs volt bennem?!

Figyelt kérdés
Kullancsspray,polybé,este minden ruhámat levetettem a teraszon,letusoltam. Átvizsgálás.Három nappal később!! reggel a karomban egy 2 mm-es kullancs volt,még nem szívta meg magát.Kivettük csipesszel,és még mászott.Nem értem,hogy hol és mikor kerülhetett oda,csak a városban voltam. Lehet, hogy napokig rajtam volt, csak nem vettem észre, és miért nem szívta meg magát három napig?

2015. ápr. 9. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Három nap alatt szépen megszívja magát egy kullancs. Tudom fura de a városban is lehet kullancsot összeszedni. Az biztos nem 3 napos egyén volt.

Cicám kijár, külvárosban lakom és ha tippelni kellene kb fél évente szedünk ki kullancsot belőle és a környéken se hegyek, se erdők.

2015. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es is mondja, valószínűleg nem a túrán szedted össze - én is szedtem már össze otthon kullancsot. Vagy az s lehet, hogy pl a cipődön mászott vagy a ruhádon (remélem egyből a szennyesbe tetted őket), ott is meg tud bújni (egyszer túráról mentünk haza és ott mászott a kis dög a ruhámon).
2015. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Falun lakom, a kutyámban a spot-on mellett soha nem volt kullancs. Múltkor meglátogattuk az egyik ismerősömet, parkban kutyát sétáltattunk és otthon a kutyám szőrén találtam 4 db kullancsot.(gondolom a cseppek miatt nem fúrták be magukat) Pécs iszonyatosan fertőzött ilyen tekintetben.
2015. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem voltam parkban, füves helyen, bringával járok dolgozni és haza, végig beton úton. A lakásba persze valahogyan be kellett jutnom a túra után, lehet, hogy az előszobában pottyan le a ruhámról, és két nappal később onnan mászhatott vissza rám, tényleg ahogy írták, a papucsomról mondjuk? Kutyám, macskám nincsen. Az a fura, hogy reggeli tusoláskor vettem észre, és még nem szívta meg magát, csak éppen megkapaszkodott.Sose jövök rá!!
2015. ápr. 9. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak a belvárosban (parkokat kerülöm) járok, ahol csak fa van és abból is csak pár darab (füves terület nincs), mégis találok magamon kullancsot, de csak ritkán.

A kullancsok a belvárosban is megtalálhatóak - természetesen igen kis számban.

2015. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!