Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy Hiv+ vagyok?

Lehet, hogy Hiv+ vagyok?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt először voltam egy sráccal, már két éve ismertem, de nem jártunk. A gumi viszont lecsúszott. Ő biztos benne, hogy nem lehet Hiv pozitív, mivel két hosszú kapcsolata volt, és ha alkalmizott akkor is védekezett. Azt állítja, hogy teljesen egészséges, de akár 10 évig is megbújik a szervezetben tünet mentesen. Nekem kb 10 napra az együttlétre a bal kézfejemen egy piros kis kiütés jelent meg. Azóta végig rosszul vagyok, garatgyulladásom van, ami szintén a hiv egyik tünete. A gyomrom folyamatosan kavarog, puffad a hasam, amit nem találok a hiv tünetei között, sőt pont úgy olvastam, hogy a magad lymfocita szám is okozhatja (ezt pusztítja a hiv), illetve a stressz, a depresszió is okozhatja. Igaz, mostanában eléggé stresszes vagyok emiatt, de korábban is voltak nehéz helyzeteim és nem így reagált a szervezetem. A hiv szűrésre még két hetet kell várnom, de addig kikészülök. Ilyenkor a legmagasabb a vírus szám is, és nem szeretnék senkit megfertőzni (pl nyíltsebbel). Eléggé aggódok, és nem lenne túl jó, ha 17 évesen ezzel kéne élnem. Egy stigma lenne egész életemre, helytelen előéletűnek gondolnának, közben ez volt az első.

2015. máj. 15. 07:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Lehetsz, sajnos, de most próbálj meg megnyugodni, mert 2 hét múlva egy idegroncs leszel. Az is lehet, hogy bekaptál valami vírust, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.
2015. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Milyen érdekes, hogy a krónikus stressz (aggódás, félelem) tünetei kb. pont megegyeznek a hivvel.


Ha én betegségiparos lennék, akkor most adnék neked egy pozitív hiv tesztet, ettől még stresszesebb lennél, még erősebb tüneteid lennének, aztán életed végéig megvetetnék veled valami drága gyógyszert. Lehetőleg éppen annyira lenne káros, hogy pont meglegyen a betegségtudatod, immungyengeséged.


Ja, és még szó sem volt valódi vírusokról, fertőzésről vagy ilyesmiről.

2015. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem jött le, azt akartam írni, ne aggódj.. ez az értelmetlen betegségmánia, ami az egészséges emberek életminőségét rontja..


Aggódsz az egészségedért? Ne egyél búzaglutént meg tejtermékeket, műkajákat, de fogyassz normál mennyiségű c vitamint, napi 2000-4000mg mennyiségben a zöldségek, gyümölcsök mellett.

Fogyassz d-vitamint, napozás mellett mondjuk éppen nem kell, de téli időszakban napi 10 000 NE is mehet, ha éppen le vagy gyengülve akkor nyáron is mehet.


Mellé Mg citrát, a magyar lakosság Mg hiányos.


Na ezekkel kellene foglalkozni, ha nem csak az irracionális problémateremtésedben akarsz megőrülni :)


Amibe persze senki sem szól bele, ha aggódni akarsz aggódj. Csak próbáltam fontosabb, valódi dolgokat írni amiken nem aggódni kell, hanem odafigyelni rájuk, hogy sokáig fiatalos és egészséges maradj, kellemes életminőséged legyen.

2015. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Miközben lebomlik valaki immunrendszere biztos a napozás menti majd meg. Afrikában nem halnának meg több millióan Aidsben.
2015. máj. 15. 15:00
 5/24 anonim ***** válasza:

Fogalmunk sincs róla, hogy Afrikában miben halnak meg millióan. Mondjuk éhezésben, szerintem.


De ha te láttál aids-es afrikaiakat, én elhiszem neked.


Azt a tévképzetedet viszont, hogy a magyar férfiak jellemzően hiv+ -ok, azzal nehezebben tudnék azonosulni.

2015. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam olyat, hogy a magyar férfiak hív pozitívak, főleg ennyire általánosítva. Igaz, hogy csekély mértékben, de azért pár ezer ember szervezetében Magyarországon is jelen van ez a vírus. Nőkében és férfiakéban egyaránt.
2015. máj. 15. 15:59
 7/24 anonim ***** válasza:

tehát a fertőződésed csekély esélye akkora, hogy gyakorlatilag értelmetlen miatta kiírni egy gyik kérdést?


De ha jól értelmezem, akkor legalább neked emlékezetes volt az 1.


Lehetne szép emlék is, ha ilyen betegségtudatos gondolkodással nem rontod el (persze én nem akarok beleszólni a gondolatmintáidba, a tieid)

2015. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia!A garatgyulladásra végképp ne stresszelj rá! A környezetemben legalább 4 embernek van torok és mandulagyulladása.

Ez már lassan járvány szerintem,mert én is elkaptam.

2015. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod. Megnyugodni sajnos nem nagyon tudok. Eléggé nehéz lesz a következő pár hét.
2015. máj. 15. 18:52
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért is kell még ilyen sokat várni? A vírus fehérjéjét már a fertőzéstől számított 3. héten ki lehet mutatni.

A HIV fertőzés első tünetei egyébként a fertőzéstől számított 3.-6. héten jelentkez(het)nek, tehát 10 nappal utána még valami más betegség az, amin aggódsz.


Ha nem intravénás kábítószeres a srác (vagy te), annyira nem kellene aggódnod, de szűrésre éppen elmehetsz (olyan helyre, ahol NEM gyorsteszttel csinálják, mert az valóban később mutatja csak ki a fertőzést).

2015. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!