Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van értelme kezet mosni?

Van értelme kezet mosni?

Figyelt kérdés

Azokra a helyzetekre gondolok mikor pl, wc használat után, evés előtt, hazaérkezés után ugye bemegyünk a fürdőszobába (megfogjuk a kilincset), kinyitjuk a csapot (megfogjuk) megmossuk a kezünket és elzárjuk a vizet (megfogjuk a csapot), megtöröljük (törülköző), bezárjuk magunk mögött az ajtót (ismét megfogjuk a kilincset). Szóval ennek van értelme? Ugyan úgy végigfogdosunk minden koszosat... nyilván törülközőt sem cserélünk minden nap, én legalábbis nem szoktam.

Vajon lemos-e annyi bacit a víz, meg a sima kézmosó szappanok hogy megakadályozzon betegségeket? Ha megfogjuk a telefonunkat, a táskánkat, pénzt, mind-mind piszkos. Akkor semmi értelme nincs kezet mosni, nem?


Nem vagyok mániákus vagy ilyesmi, de napi szinten minimum 100x megmosom a kezem (a munkámból kifolyólag elkerülhetetlen) és mégsem érzem bacimentesen tisztának. Rengeteg ember megfordul a munkahelyemen és utazás közben is tömegben vagyok. Szerintetek többször lennék beteg, ha nem ügyelnék a kézmosásra?

Szerintetek kevesebb betegség keringene az emberek közt, hogyha mindenki rendszeresen, alaposan kezet mosna?

És végül... Szerintetek ér valamit a drogériákban kapható kis alkoholos kézfertőtlenítő gél? Mert nekem olyan fura hogy víz nélkül "megmosom" a kezem.


2015. jún. 4. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nincs. Én nem fogdosom végig.

Mosatlan kézzel kvázi semmit nem fogok meg, a villanykapcsolót a könyökömmel kapcsolom fel, stb.

2015. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. A soha, vagy ritkán mosott kezeken százezerrel több baci tanyázik, mint egy sűrűbben, rendszeresen mosott kézen.
2015. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, szerintem a kézmosásnak akkor van értelme, kiemelt szerepe, mielőtt egy testnyílásodhoz/ba nyúlsz.
2015. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A kérdésedre kérdéssel válaszolnék. Van értelme enni, ha úgyis éhes leszel? Van értelme kitakarítani a házat,ha úgyis piszkos lesz?
2015. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

figyi, ha napi szinten 100x megmosod a kezed, akkor bizony mániákus vagy.

Ennyiszer kezet mosni nincsen értelme.

2015. jún. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Figyi, írtam, hogy a munkámból kifolyólag...

Mivel étteremben dolgozom, nem hiszem hogy örülnél, ha a felszolgáló kézmosás nélkül mondjuk a pénz vagy asztaltörlő rongy fogdosása után adna neked evőeszközt, fogdosná a poharad, vagy a tányérod. Vagy miután a raktárban piszkos karton dobozokat pakolászott, sepert, vagy netán cigizett. Hidd el, megvan az a 100 kézmosás, mert kell.

Otthon nyilván nem futok 5 percenként kezet mosni.

2015. jún. 7. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!