Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az immunszupresszáns gyógyszer...

Az immunszupresszáns gyógyszerek befolyásolják az allergiateszt eredményét?

Figyelt kérdés

Ételallergia teszten voltam a laborban.3 hét múlva az eredmény negatív lett mind a Nutritív 1. és Nutritív 2. ételcsoportra.Örültem az eredménynek,de később eszembe jutott,hogy Trexant szedek,ami immunszupresszív gyógyszer.

Lehet,hogy ennek köszönhetően lett,hamisan negatív az eredmény? És ha valójában egy vagy több ételre érzékeny vagyok,de a gyógyszer elnyomja a tüneteket,attól az (az étel) még árthat nekem?


2010. márc. 2. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ma voltam allergiateszten de nekem azt mondták, hogy előtte 5 napig ne szedjek allergiagyógyszert
2010. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony nem lehetetlen, hiszen az allergia is az immunrendszer működése.
2010. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így megbízhatatlan a teszt, vissza kell menni és szólni az orvosnak, hogy mit szedsz.
2010. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hiszen az immunszupresszáns szer elnyomja az immunválaszt. Az allergia pedig túlzott immunreakció.
2010. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. márc. 3. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!