Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida gomba legyőzése?

Candida gomba legyőzése?

Figyelt kérdés
16 éves koromban kiderült, hogy Crohn beteg vagyok, szteroidos kezelést kaptam amitől begombásodtam, igaz elmúlt egy idő után, de egyre gyakrabban kiújult az idő múlásával. Az elején hatottak az antibiotikumok, volt mikor fél évig is tünetmentes voltam. Most 23 éves vagyok és odáig fajult a dolog, hogy több mint egy éve nem voltam tünetmentes, pedig vagy három antibiotikumos kúrát lenyomtam. Főleg a makkomon meg a nyelvemen jelentkeznek a tünetek és helyi kezelés hatására se múlnak el, max mérséklődnek. többfajta kenőcsöt, antibiotikumot kipróbáltam de szinte már alig hatnak. Esetleg valaki tud valami jó alternatívát mondani? Azt előre leszögezném, hogy Candida diéta szóba se jöhet a Crohn betegség miatt, ugyanis örülök hogy normális súlyban vagyok. Azt még hozzátenném, hogy megközelítőleg két-három éve tünetmentes vagyok a Chron betegséget illetően.

2015. júl. 5. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

melyik az a barom, aki Candidára antibiotikumot ír fel?

Vagy nekem most mi bajod is van?


Fluconazole - akár hónapokig, ha bakter is van és hatásosak a tetraciklinek, akkor minocycline-t irass fel mellé - itthon nem kapható. Candida ellen együtt erősebbek, ugyan csak az egyik antimycoticum.

2015. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, tényleg butaságot írtam, csak úgy emlékeztem valamiért, hogy a fluconer és társai antibiotikum.
2015. júl. 6. 20:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy még a dermicet(7x50mg)és az omicralt(28x1, mg-ra nem emlékszem) szedtem.
2015. júl. 6. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
két előírt választás. Néznék a helyedben hemokultúrát, lehet máshová is eljutott. más szervi gondjaid nincsenek? Tüdőprobléma, szellemi gondok? Ha kontroll mellett ezek után nem lesz előrelépés, az említett minocycline+fluconazole kombinációt érdemes megpróbálni. Tájékozott angolul tudó orvos megtalálja az ideillő kísérleteket.
2015. júl. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!