Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon gennyes a mandulám és...

Nagyon gennyes a mandulám és már a torkom is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, és nem adott rá antibiotikumot. Enni inni aludni nem tudok.. Félek, hogy valami komolyabb bajom lesz. 4 óránként fájdalomcsillapítózom magam, mert másképp nem bírom.

Vett törletet a manduláimról, pénteken lesz meg az eredmény. Addig lehet komolyabb bajom??? Nagyon félek :(

19/L



2015. aug. 12. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A fül-orr-gégészetre kell elmenni minél előbb!

Ott többet tudnak tenni, leecsetelik, kapsz gyógyszert.

A Tantum Verde oldattal öblögess, nagyon jót tesz neki.

2015. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tantum verde szopogatós cukorkám van :)

És ha várnák péntekig??? Kíváncsi vagyok... Addig öblögetek sós vízzel. Vagy nemtudom.

2015. aug. 12. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:

A Tantum Vrdével vigyázz, ha esetleg allergiás lehetsz.

Ugyanis nekem is ajánlották azt, és nagyon rosszul lettem tőle. Fulladás-érzetem lett, stb.

Tehát csak óvatosan vele először.

2015. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 napig fájt iszonyatosan a torkom, minden nyelés kín volt, szopogattam Strepsilst, gargalizáltam Phlogosollal, nem hatott, aztán tegnap este és ma reggel jó sós vízzel gargalizáltam és most már nem fáj a nyelés, szerintem ez a legjobb. Undorító az íze, de ha utána kiöblíted a szád, akkor csak a torkodban érzed a sós ízt.
2015. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok allergiás a Tantumra :)

Amúgy szerintem antibiotikumot kellene szednem.

És csak az egyik mandulám fáj iszonyatosan. De mind2 gennyes. :(

Remélem azért a sós víz valamilyen módon fertőtleníteni fogja.

Félek :-\

2015. aug. 12. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mutass képet! És a gégészetre menj e még ma.Valószínű ecsetelni fogják a torkod,manduláid,de kell antibiotikum is.
2015. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát lekopogom, azért már jobb a helyzet. Már tudok enni, meg nappal már alig érzem, de éjjel nagyon fáj... Legalább már nem csurog a genny a torkomonm.. Szedek tantum verdet, meg echinacea-t :) holnap lesz eredmény. Felhívom, ha rossz, akkor úgyis kapok antibiotikumot, hs meg jó, akkor folytatom tovább amit eddig.

Amúgy köszi a válaszokat

2015. aug. 14. 00:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Fül orr gégészet ilyen esetbe beutaló se kell a háziorvosod meg egy nagy 0 mint aki az enyémet is helyetesiti bafsz gyerekorvos+ felnöteket egyik körzetet ahoz rakták nekem se adot a torkomra semmi antibiutikumot se köptetöt pedig fájt szerencsére a múlkor ról maradt pixtura mixtura köptetö azt iszom éjel majdnem meggyuladtam ujatlan ruhába vettem be az algopirynt mert nembírtam már majdnem meggyuladtam most hogy a háziorvos gyógyszerét szedem a bespajzolt köptetöt jobban vagyok
2015. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!