Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak HPV okozhat nemi szerven...

Csak HPV okozhat nemi szerven szemölcsöt?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, kb 15 éves koromban lett egy hosszúkás hússzoínű szemölcs a kisajkamra. Szűz vagyok, nemi úton egyáltalán nem kaphattam el. Még mindig csak az az egy van, többet nem láttam. Hpv lehet ez vagy egyéb is okozhat nemi szerven szemölcsöt? Volt nektek ilyen?

2015. szept. 11. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A HPV-nek több száz fajtája ismert. Ebből kettőt szoktak a méhnyakrákkal összefüggésbe hozni. Járj el rendszeresen rákszűrésre és nem lesz gond jó eséllyel.

És menj vele orvoshoz. Már ne haragudj, de 3 évig nem kezeltetni egy ilyen problémát elég nagy igénytelenség magaddal szemben. Meg másokkal szemben is, mert ahogy te is elkaptad nemi úton kívül, úgy másnak is vígan átadhattad akár a strandon vagy bármi.

Nőgyógyász csinál citológiát, a szemölcs miatt pedig bőr- és nemibeteg gondozóba menj, bár lehet a nőgyógyász is kezelni fog.

2015. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyász az enyémre, hogy ez nem az a hpv szemölcs.
2015. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És császármetszésnél fogja egyúttal ezt is megoldani.
2015. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!