Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A túlzott vitaminbevitel...

A túlzott vitaminbevitel lehet káros?

Figyelt kérdés

Egy-két hete minden nap beveszek egy B-vitamin, egy multivitamin és egy cink kapszulát, mert borzalmas módon leamortizálódott az immunrendszerem, és csomókban hullik a hajam.

Pár napja viszont élénk citromsárgát pisilek, és ez elgondolkoztatott: Lehet ebből bajom? Más kérdés, hogy a hajam ugyanúgy hullik, hatalmas csomókban. Már látszik is, hogy kevesebb van... Elég kétségbeesett vagyok.


2015. szept. 14. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Én évek óta mindennap szedem, ha túl sokat szedek be azt én is ki....lem, nincs semmi bajom tőle.


Nem szedek extrém mennyiségű vitamint.

2015. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A hajhullásodnak lehet más oka is.

Ha az immunrendszeredet akarod erősíteni, miért nem immunerősítőt szedsz?

2015. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én ezeket mind immunerősítésre szedem, főkét a hajam miatt. Ezeket az infókat szedtem össze, ezek a dolgok a legszükségesebbek (cink, b-vitamin, multivitamin). Az immunerősítő pontosan mit jelent? Béres-csepp?
2015. szept. 14. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
A B vitamint nem lehet túladagolni, mert vízben oldódó. A vizelet színe a bevitt folyadék mennyiségétől is függ. Ilyen mértékű hajhullásnál orvosi kivizsgálás kell, kérj a háziorvostól labort, és menj bőrgyógyászhoz.
2015. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Miike válasza:

Létezik egy sokkal durvább módszer is. Általában sportolók, vagy testépítők használják, de még olykor azok is, akiknek gyenge az immunrendszere. Egy olyan multivitaminról van szó, melyben tasakokban van a napi adag. Ez 7 különböző tabblettát, ill. kapszulát jelent. Pár napon belül zölddé festi a vizeletet. Azonban nagyon is hatásos. Pozitívan persze.

Egyáltalán nem káros amit teszel. Sőt én azt is mondanám, hogy napi 1000mg C vitaminnal is tudnád támogatni a szervezeted. Csak ebben az esetben több folyadékbevitel ajánlott. Egy ismerősöm nem sportól rendszeresen, de ügyel arra, hogy szervezete erős maradjon. Ennél fogva napi 3000mg C vitamint fogyaszt, és ehhez lényegesen megnövelte a napi folyadékbevitelt. Úgy nem káros az sem.

2015. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A zsírban oldódó A és D vitamin mérgező, extrém nagy adagban bevíve veszélyes.Igazság szerint a D3 vitamin mérgezőbb, mint a ciánkáli, halálos adagja b. 30 mg, más kérdés, hogy ez a szokásos napi bevitel százezereszerese. A sarkvidéki állatok mája extrrém mennyiségű A vitamint tartalmaz, ezért a fóka és a jegesmedve mája mérgező.

A vízben oldódó vitaminok, így az összes B vitamin, a -C-vitamin feelslegét az ember egyszerűen kihugyozza, extrém nagy adagban sem mérgezőek. A cinkkapszulából elviekben be lehet venni toxikus mennyiséget, de kb. egy vödörrel kéne abból is beszedni.

Kierültséged mögött ms ok húzódik meg, a hajhullás mögött is. Szelén, ginzeng, kretain (revalid) és stresszmentesség használ.

2015. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon sokat hibáztam, hogy ide jutott a szervezetem, úgyhogy innentől fogva szeretnék pont ellenkezőleg cselekedni.

10 éve derült ki, hogy autoimmun betegségem van, ráadásul nyáron egy borzalmas döntés következtében kegyetlenül kiszőkítettem a hajam, és szétégettem a hajam. Emellett két éve kideríthetetlen allergiám van, 16 ezer forintos vérvizsgálat sem mutatott ki semmit. TB-m nincs, mert munkanélküli vagyok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?

2015. szept. 14. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha bejelentett munkanélküli vagy, akkor fizetik a tébédet. Amúgy meg magadnak kell, kb havi 6-7 ezer forint. Nem maradhatsz orvosi ellátás nélkül, és úgyis bevasalják rajtad később is a kieső tébéét, úgyhogy tessék vagy a munkanélküli központban érdeklődni vagy elkezdeni fizetni magadnak. A tönkretett hajad majd helyreáll, a szervezet regenerálódik. Munkát kéne találnod, hogy te is helyreállj.
2015. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben ezen vagyok, ez nem is volt kérdés egyébként. Nem azért vagyok munkanélküli, mert lusta vagyok...
2015. szept. 14. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyes vitaminok túladagolása káros lehet, van amelyik még hajhullást is okoz ilyen esetben. Lehet, hogy valamilyen gyulladás van a szervezetedben és azért hullik a hajad, kellene egy kivizsgálás, vérkép, fogászat, hasi ultrahang, stb.

Menj el a háziorvoshoz, ő majd ad beutalót vizsgálatokra és aszerint javasol vitamint, amiből hiányod van.

2015. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!