Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El tud tűnni a hpv a szervezet...

El tud tűnni a hpv a szervezetből?

Figyelt kérdés
Condylomám volt de egy ideje tünetmentes vagyok. Most voltam pár hete rákszűrésen, gondolom ez kimutatja, ha a hpv megtalálható még. Ugye?

2015. szept. 29. 19:10
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Nyugodj meg, gondolom műtöttek is, és a szövettanod rendben volt. Járj rendszeresen rákszűrésre, mert elvileg megkaphatod még. Magam részéről 2001-ben mutatták ki nálam a HPV-t és már megjelentek a szemölcsök is a méhszájon. Loop conisatio-t csináltak, azóta minden oké, lett két szép gyerekem, annyi gondom volt csak, hogy valószínűleg a műtét miatt gyengébb a méhszájam, mert mindkét babánál korán megnyílt kicsit így gyakorlatilag majdnem végigfeküdtem mindkét terhességemet. Az éves rákszűrést pedig sosem hagyom ki.

2015. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor te nem fertőzöl, nincs a szervezetedben már ott a vírus?
2015. szept. 29. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A vírus nagy valószínűséggel megmarad a szervezetben, de az ellene folyamatosan termelődő ellenanyagok miatt nem okoz tüneteket, amíg a szervezet ellenállóképessége le nem csökken. Ha azonban valamilyen súlyosabb betegség következik be, ami az immunrendszer "figyelmét elvonja", akkor újra jelentkezhetnek a tünetek. Éppen úgy, mint a herpeszvírusok esetében.
2015. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha új párom lenne akkor megfertőzném... Köszönöm
2015. szept. 29. 20:01
 5/6 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok, tudnod kell, hogy 2001-ben még nem volt ilyen nagy információáradat a hpv-vel kapcsolatban. A férjemet nem küldték al szűrésre, magától ment el ahol csak ránéztek és azt mondták, ha beteg lenne, annak lennének látható tünetei. A műtét után nem kaptam semmilyen utókezelést, csak a rendszeres rákszűrést hangsúlyozták. Azóta eltelt 14 év, minden évben negatív az eredményem. Ennyit tudok mondani. A két gyerekem nem fertőződött a szülőcsatornában, és a második házasságomban élek 6. éve, ott sem ütötte fel a fejét ismét. Sok-sok egymásnak ellentmondó információ van a neten a hpv-ről. Hogy én ma mit tennék a helyedben? Elküldeném a partnerem is szűrésre és amíg mindketten negatív lelet birtokában nem vagytok, tartózkodnék a nemi élettől. Fogalmam sincs mikor ürült ki a vírus a szervezetemből, de a jelek szerint kiürült.
2015. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincsen párkapcsolatom. Az exemtol kaphattam el, de emiatt nem is merek kezdeményezni újat, nem akarok senkit sem megfertőzni. De köszönöm a válaszod, remelem előbb utóbb túlleszek ezen!
2015. szept. 30. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!