Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a hiv teszt pozitív lesz...

Ha a hiv teszt pozitív lesz küldenek valami értesítést? Van egyáltalán okom aggódni?

Figyelt kérdés
Előző hónapban a helyi bőr és nemi beteg gondozóban több tesztet elvégeztettem, ezek kiterjedtek gombás, bakteriális, és egyéb nemi úton megszerzhető betegségekre köztük a hivre is. A teszt eredményéért két és fél hét múlva elmentem minden eredmény negatív lett kivéve a hiv teszt, mivel az még folyamatban volt. A doktornő azt mondta annak az eredményéért nem is szükséges bemennem. Azonban, ha mégis pozitív lenne az eredmény arról kapnék valami értesítést? Nem anonim szűrés volt. Valamint, ha az első eredmény pozitív akkor a további vizsgálatokhoz vesznek újra vérmintát, vagy ugyanabból a mintából végeznek el más vizsgálatokat? Ez azért érdekelne, hogy lehetséges e, hogy emiatt nem voltmég eredmény. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. okt. 14. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha reaktív lesz a a HIV-teszt (nem negatív), akkor mindenképpen kell még egy mintát megvizsgálni (hátha vércsere történt).De még annak az eredményét is meg kell erősíteni (más, drágább vizsgálattal megnézni), csak akkor lehet kimondani, hogy valaki HIV-pozitív.

Ezért biztosan szólnak, ha nem negatív a teszt, de az még nem jelenti azt, hogy pozitív vagy. A szűrőtesztek túlérzékenyítettek, azért, hogy biztosan kimutassák a fertőzötteket. Néha, ritkán előfordul, hogy azt is reaktívnak találják, aki valójában negatív. Ezért is kell a megerősítő vizsgálat.

2015. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából azért is aggódom, mert májusban volt egy kockázatos együttlétem. Akkor eléggé aggódtam, a partner pedig csináltatott egy tesztet ami negatív lett szóval nem sok esélye van. De azért még eléggé aggódok, ha erről van szó.
2015. okt. 14. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!