Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányingert, fájdalmas csomót...

Hányingert, fájdalmas csomót a lábszárban, hasi fájdalmat okozott-e hetekkel vagy hónapokkal később MR kontrasztanyag valakinél?

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 06:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Állítólag Dotarem nem okoz tüneteket. Én Gadovistet kaptam és azóta fokozódó rosszulléteim lettek. Valakinek lett hasonló ?
2015. okt. 20. 06:57
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Nálam nem léptek fel mellékhatások, nem is figyelmeztettek rá. Azt viszont nem tudom, hogy milyen anyagot használtak. Ami azt illeti nincs még egészen 1 hónapja, egyenlőre minden rendben. Nem ismerem ezeket az anyagokat és a mellékhatásukat sem, ha érzékeny vagy rá annak szerintem közvetlen utána kellene jelentkeznie nem, úgy értem aznap, max másnap?
2015. okt. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Elolvastam az adatlapját, főként fejfájást és hányingert, ritkán allergiás panaszokat okoz, de olvasd el te is. Szerintem nincs összefüggés a panaszaid és a szer között de azért említsd meg a dokinak, hogy kaptál ki tudja. Jobbulást kívánok.
2015. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2015. okt. 20. 08:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy hónapokkal később is jelentkezhet egy súlyos betegség elvileg veseelégtelenségben szenvedő betegeken intenzíven jelentkezik. Hát nem tudom levelezek olyanokkal akiknek szintén vannak ilyen tüneteik émelygés,kar és hasfájdalom és a többi tünet is. Ők javarészt külföldiek ezért érdekel, hogy magyarok között van-e olyan aki rosszul van a kontrasztanyag óta. Megkérdeztem egy orvost aki azt válaszolta, hogy nagy adagtól kialakulhat az NSF, de nekem mégis van azóta fennálló rosszullét több tünettel. Szerintem a Dotarem lehet nem okozta volna ezt, mert az a legbiztonságosabb, ráadásul nekem asztmám volt eleve.
2015. okt. 20. 09:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Izomremegés a lábszárban.mindegyiknek mas a hatásmechanizmusa.mellkasfajdalom,hatfajdalom is lett.
2015. nov. 4. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!