Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magyarországon van betegségkut...

Magyarországon van betegségkutató központ vagy ilyesmi? Ahol csimpánzokon is tesztelnek, gyógyszereket találnak fel.

Figyelt kérdés
Vagy csak külföldön van?

2015. okt. 21. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van hazai kutatás. Olyan sok google találatot kaptam, hogy egyiket sem tudom kiemelni neked. Azt tudni kell, hogy ez rendkívül tőkeigényes dolog. Olyan kutatás is van, amelyik elméleti, tehát nem közvetlenül hasznosul a tevékenység, nem üzleti vállalkozás, hanem állami kutatóintézeti. Jelentősége nem elhanyagolható, de a szűkösebb források behatárolják ezt a tevékenységet.
2015. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

csimpánzokon, más főemlősökön nem nagyon tesztelnek már etikai és anyagi okok miatt.


A főbb kísérleti állatok az egerek, patkányok, nyulak és kutyák, de rengeteg fajta modellállat van a férgektől kezdve a békákig és a halakig, attól függ, mit akarsz nézni.


Minden új gyógyszert többfajta elős állaton (legalább 2 rágcsáló fajon és legalább 1 nem rágcsáló fajon ki kell próbáni, mielőtt embernek adnák.


Igen, Magyarországon is elég sok olyan kutatóközpont van, ahol végeznek állatkísérleteket is (a négy nagy orvosi egyetem, Budapesten még más kutatóegyetemek, akadémiai kutatóintézetek, gyógyszergyárak és privát kutatóintézetek is.

2015. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

azért mondtam a csimpánzt mert főemlős, hasonló mint az ember ezért nagyrészt vele szoktak tesztelgetni...

Nem tudom hogy lehet patkányokon akik nem is hasonlítanak az emberre...

2015. okt. 22. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Csimpánzokon elég ritkán tesztelnek.


Egyébként rengeteg dolog hasonlóan vagy ugyanúgy működik más emlősfajokban is; sőt a sejtszintű dolgok egy részét még baktériumokon is lehet vizsgálni, tesztelni.

2015. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!