Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyit kell fürödni?

Mennyit kell fürödni?

Figyelt kérdés
Ki hogyan és mennyit szokott fürödni? A kádas fürdés vagy a zuhanyozás a kedveltebb? Elég a 2-3 naponta fürdés, vagy napi 1x, esetleg reggel és este is ajánlott? A túl sok fürdés nem szárítja ki a bőrt?

2015. nov. 4. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Napi 1x este mindenképpen de nyáron, melegben 2-3-szor sem árt. A kiszáradás ellen meg ott a testápoló.
2015. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Erre több válasz is létezik, mert egészség szempontjából elvileg nem indokolt a minden napos fürdés, de azért pár naponta szükséges. Eleink sem fürödtek minden nap, hanem pl. hetente egyszer, vagy nyáron a tóban, patakban többször, és emellett naponta mosakodtak. Az ennél ritkább fürdés viszont már egészségi kockázattal is jár.

Ha megnézed a társadalmi elvárás szintjét, akkor viszont ma már naponta szokás fürdeni, ami általában a zuhanyozást jelenti. Ez egészségesebb és víztakarékosabb is. Nyáron, vagy ha izzadékonyabb az ember, akkor bizony szükséges napi kétszer is fürödni, hogy társaságba mehessen, de ennél többször már inkább káros. Túl sok fürdés kiszárítja a bőrt, igen, de ezért találták fel a testápolók, olajok, krémek használatát fürdés után.

2015. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Zuhanyozni szeretek, naponta legalább egyszer, de ha szükségét érzem (melegben, megizzadtam, "nehéz" napok, vagy csak ellazulás céljára), akkor többször, akár 3-4-szer is egy nap.

Sok függ attól, milyen tusfürdőt/szappant/fürdősót, akármit használsz. Nekem alapból elég száraz a bőröm, úgyhogy gyakran kenem magam testápolóval, és eleve igyekszem kíméletes mosakodószereket használni.

2015. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Általában minden reggel és este zuhanyozok, de nem áztatom magam, csak röviden.

Kellre nincs recept, de azért ma már egy magára adó fiatal nem úgy tisztálkodik, mint 50 éve egy falusi paraszt.

2015. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esténként zuhanyzok és kész. De régen gyerekkoromban volt olyan időszak, mikor heti 2x fürödtünk csak és soha semmi bajunk nem volt ettől. Ma már elképzelhetetlennek tartom..de akkor fel sem tűnt.
2015. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon szárad a bőröm ha minden nap zuhanyozok, így amikor nincs meleg, akkor heti kétszer zuhanyozok vagy fürdök le teljesen, más napokon csak a kényes részeket megmosom (arc, hónalj, intim részek, lábfej).


Nyáron mikor nagyon izzadok akkor minden nap zuhanyozok.


Nem hiszek a mindennapos testápolózásban, ugyanis nekem nem jött be, pedig ezer félét kipróbáltam. Ez viszont bejött. A testápoló jól jön, pl napozás vagy szőrtelenítés után, de amúgy ez csak tüneti kezelés. Hosszú távon nem ér semmit, mert a bőr ugyan úgy kiszárad.

2015. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem zuhanyzom minden nap, igaz átlagos munkanapokon sajnos nem is mozgok sokat (irodai munka, autó, viszonylag kevés további teendő). A hónaljamat persze minden reggel megmosom.


Ha egy kicsit is érzem a testszagom (pl. stresszes nap), vagy a szokásosnál többet mozgok, akkor persze lezuhanyzom függetlenül attól, hogy előző nap zuhanyoztam-e.


Semmi bajod nem lesz, ha csak 2-3 naponta fürdesz, de azért próbálj meggyőződni arról, hogy mennyire erős a természetes testszagod. Nem árt, ha egy-két közeli baráttól ki tudsz kérni egy őszinte véleményt "második naposan", hiszen az ember a saját testszagára sokkal kevésbé érzékeny, mint mások.


Végül itt van egy angol nyelvű cikk különböző országok zuhanyozási szokásairól:


[link]


Németországban például csak az emberek fele zuhanyzik minden nap. Én itt élek közöttük, de szinte soha nem éreztem még senki szagát.

2015. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én minden este zuhanyzom, először meleg vagy forró vízben, aztán szépen lassan lehűtöm. Tusfürdőt nem használok minden nap, inkább hetente egyszer, de van, hogy másfél-két feléje se nézek. A sima vízzel is tiszta leszek, mert nem izzadok meg annyira, nem leszek olyan koszos, stb.

Nyáron gyakrabban használok tusfürdőt, amitől eléggé kiszárad a bőröm időnként, de akkor is csak egyszer zuhanyzom meg este, ha csak nagyon nem kívánom a reggeli vagy a nap közbeni zuhanyt.

2015. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!