Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 18 évesen bárányhimlő?

18 évesen bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet az, hogy sikerült elkapnom a bárányhimlőt és lenne pár kérdésem.

Már 3. napja vagyok az, de még mindig jönnek és hólyagosak, mikor fog elkezdeni pörkösödni?

Miután leestek a sebek, egyből lehet használni testápolót meg arclemosót, stb. vagy kell még vele várni?

Mikor már sebes, akkor ki lehet menni? Mármint akkor már nem fertőz, nyugodtan kimehetek vele?

A fejemen is vannak, mikor tudok hajat mosni? Most még vízzel sem mostam, de jövőhéten lassan muszáj lesz...

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


2015. dec. 24. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Kitartás. Én 30 évesen kaptam el a bárányhimlőt a lányomtól. 5 hétig voltam otthon, ebből 4 napot volt 39 fölötti a lázam. Több napig nem akartak összeesni a pöttyök, így a gyerekorvos segített rajtam, Ő írt fel Zoviraxot (a felnőtt dokinak fogalma nem volt mit kell tennie) ahogy ezt kezdtem el szedni azonnal összeestek a hólyagok. Amíg sebes vagy, fertőzöl. Ne használj rá semmit, nehogy elfertőzd. Ráadásul a hideg sem jó rá. Melegben kell lenned. Maradj otthon és feküdd ki.
2015. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól írta az előző:)

Nekem 23 évesen sikerült elkapnom. És nem tudni, kitől, valószínűleg olyan helyen lehettem, ahol elkaptam...(bár nem tudom ki az a felelőtlen ember, aki a bárányhimlős gyerekét emberekkel teli helyre viszi..mivel felnőttekre veszélyes).

A fejbőrön is fognak jönni, nagyon durva..meg hát..mindenhol...nem szabad vakarni, kapsz rá kenőcsöt, meg gyógyszert, nekem 2 hét volt azt hiszem, pont lemaradtam egy állásról miatta :( Tudsz hajat mosni amúgy, simán én zuhanyoztam is rendesen, csak arra kell figyelni, hogy most nem tudod olyan jól megsikálni, hanem csak úgy megpaskolni, vagy hogy mondjam, tehát olyan szükség-hajmosás/zuhanyzás.

2015. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!