Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyeléskor gombócérzés a...

Nyeléskor gombócérzés a torkomban, duzzadt nyirokcsomó. Lehet ez daganat?

Figyelt kérdés
Állkapocs alatt középen éreztem félgömb alakú csomót, nyaki ultrahang (novemberben voltam) szerint echomentes 3mm-es solid képlet ez. Állítólag nyirokcsomó lehet, nem fáj, viszont azóta áll alatt jobb oldalon is kb ugyanakkora jelent meg. Fül-orr-gégészeten 2x is voltam vele: vértelt garat, ép gége.Ha pl levest eszem, mintha a tészta a torkomon letapadna és fel tudom köhögni. Az orromat sokat szívom, mintha száraz lenne a garatom ilyenkor és felköhögök savanykás ízű, habos fehér köpetet. Reflux gyanú is felmerült, quamatelt szedek 2 hónapja, viszont azóta sem javult sokat. Nem állandó, elő-elő jön hetente 3-4 alkalommal ez az akadályba ütköző nyelés érzés. A nyelvem eléggé fekélyes volt, lepedékes, néha csípős fájdalmat éreztem, a széle csipkézett még most is. Glicoseptes öblögetés és A vitaminos hámosító szedése után szebben néz már ki. Lehet ez nyelvdaganat vagy nyelvgyökrák? 23 éves fiú vagyok és nagyon sokat stresszelek emiatt. Rengeteg orvos látott, épp csak CT/MRI és biopsziás vizsgálatom nem volt még...A vérképem teljesen rendben van. 3 éve dohányzom, napi 5-7 cigarettát maximum, alkoholt 3 hónapja egyáltalán nem iszom (kivéve szilveszter éjszaka).

#köhögés #reflux #nyirokcsomó #nyelészavar #savanyú köpet
2016. jan. 15. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Refluxtól lehet a legtöbb tüneted, bár attól nincs megnagyobbodott nyirokcsomó. Nincs rossz fogad? Persze ideig alapon is lehet gombócérzés a torokban, ha megszünik a stresszhelyzet, akkor azt sem érzed majd.

Daganatot látta volna a gégész.

2016. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, van rossz fogam 2 is, ezeknek a rendbe rakása mostanában kezdődött el. Van egy fogam, amiben még mindig gyógytömés van lassan 2 hónapja (alsó őrlő) és elég nagy lyuk volt rajta elég sok ideig, kb 5 évig, a fogam széle is kikezdhette a nyelvem, mert amíg nem volt betömve elég éles volt.
2016. jan. 15. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor a nyirokcsomó duzzanat attól lehet, nekem is volt és fájt is, akkor múlt el, amikor gyökérkezelták a rossz fogam.

Szerintem ha nem stresszelnéd magad agyon ilyen daganatos képzelgések miatt, akkor a refluxod is elmúlna és a savas köpet, meg a gombócérzet, mert ezek is a stressztől vannak.

Hozasd rendbe a fogaidat és éld az életed!

2016. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azt a régóta rossz fogat én már kihuzatnám és akkor megszűnne a góc, ami sok gondot okozhat.
2016. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fogorvosom azt mondta arra a rossz fogra, hogy gyökér kezelni nem kell, meglátjuk hogy reagál a gyógytömésre és utána eldönti mit csinál vele. Viszont már 2 hónapja bent van a gyógytömés, utoljára dec végén tömte egy másik fogam és azt mondta, még maradhat a tömés. Azt elismerem, hogy eléggé hipochonder vagyok amiatt is főleg, mert nem sűrűn vagyok beteg és ha hirtelen megdagad egy nyirokcsomóm egyből rosszra gondolok. Meg ugye a nyelvem volt pár hete nagyon csúnya térképes, na akkor aztán jól beijedtem.
2016. jan. 15. 15:38
 6/9 anonim válasza:
Nem gondolom,hogy daganat,azt a labor eredményed mutatná.A pajzsmirigyed rendellenességére nem gondoltak? Alul működés esetén hízás jelentkezhet,túlműködés esetén súlyvesztés .Utalhatnak még a pajzsmirigy problémára hangulati ingadozások,idegesség,depresszió,vagy pánik betegség.De például indokolatlan fáradtság érzet is.Célszerű lenne felkeresni,egy endokrin szakrendelést.A reflux szempontjából rossz a stressz,illetve a dohányzás sem szerencsés.DE például,hasonló tüneteket okozhat, ha sok csokoládét eszel éhgyomorra.A quamatelt azt orvosi javaslatra szeded,vagy csak úgy magadtól? Nem biztos,hogy számodra az a legjobb. A száj higiénia nagyon fontos!Csinálj kamilla teás szájöblögetést,ha lehet, naponta többször A legjobb természetes gyulladáscsökkentő.Fogyassz napi 2000 mg C vitamint. Tartózkodj a mentol tartalmú szerektől Keress fel egy szájsebészetet.És ami nagyon fontos,ne a legrosszabbra gondolj! Ne állíts fel magadnak diagnózist.
2016. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hízás, súlyvesztés nincs. Tartom a 78 kilogrammos átlagot, ennél 1-2 kiloval több/kevesebb ha sokat edzek vagy ha sokat eszek. Depresszió és idegesség pipa, most van vizsgaidőszak és görcsben a gyomrom, napi 1x ha étkezem akkor viszont jelentősebb adagot, ezt általában d.u. 2-3 körül. Fáradtság érzet is pipa, bár ez szerintem inkább a rendszertelen alvás miatt van. Van, hogy hajnalokig tanulok és a kávé tart ébren. A quamatelt orvosi vényre váltottam ki, azt javasolta, szedjem. Megszűnt a nyelőcsőbe feljövő savas tartalom, viszont a savanyú köpetet még mindig köhögöm fel ami a torkomban van. Mikor italt nyelek mindig kisebbeket kell utána böfögnöm. C vitamint 2 hete minden nap szedek és magnéziumot is. 2 napja jött ki herpesz a szám bal sarkán, előtte a szél kifújta és repedezett volt, viszketett nagyon. Még annyi, hogy labor vizsgálatra magas vérnyomás indokkal küldtek, ami vizsgálatkor a rendelőben 145/90 körül volt, ez max 155/95ig szokott felmenni nagyon stesszes helyzetben, amúgy 134/85 körül szokott lenni. Pulzus 70-78 körüli mindig.
2016. jan. 15. 16:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, hogy allergia miatt is lehet ez, mert július óta van ez a nyelészavar, amikor is diákmunkán voltam egy gyárban, ahol rengeteg volt a vaspor és mindenféle más szennyeződés. Akkor volt egy durva torokgyulladásom, amit majdnem 2 hetes antibiotikum kúrával legyűrtem. Ha jól emlékszem akkor attól ijedtem meg nagyon, hogy a nyelőcsövem feldagadt az ádámcsutkámnál és a duzzanat csúszott felfelé majd eltűnt.
2016. jan. 15. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyan hülyeséget írtok, hogy a rákot a vérkép mutatja.

Még a speciális tumormarkeres sem mindig, max amikor már létfontosságú belső szerven van valami tumor/ átét.


És pont a szájüregi rák a leggázabb, mert észre se venni korán, csak a nyirokcsomó gyulladás/ fájdalmas vs fájdalommentes nem múló megnagyobbodás / hívja fel rá a figyelmet, hogy baj van.


Hogy van a kérdést író egyébként?

Ne álljon le a probléma kereséssel, a nyirokcsomó megnagyobbodásnak oka van, ha gyulladt, és tartósan az, maga a nycs. is elrákosodhat.

2016. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!