Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombát házilag is lehet...

Körömgombát házilag is lehet kezelni, vagy mindenképp kell hozzá valamilyen "csodaszer"?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a lábamon pár körmömön kezdődő körömgomba alakult ki. A végektől induló besárgulásra lettem figyelmes, de még nem vészes, de nem akarom, hogy továbbterjedjen.

Van rá valamilyen házi praktika? Olvastam szódabikarbónás lábfürdőről, vagy ecetes kezelésről, de nem tudom, ezek mennyire hatásosak. Mindenképpen meg kell venni az 5000 Ft-os gyógyszertári körömlakkokat?



2016. febr. 14. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Saját tapasztalat: nagyon pici vattát összesodortam, kb 1-2 mm vastagra és 1 centi hosszúra. Ezt tömény Domestosba forgattam és egy csipesszel betűrtem a gombás köröm alá. pár órát így hagytam, megismételtem 2 alkalommal. Elmúlt és soha többé nem volt panaszom.
2016. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem olvastam. :) Kipróbálom, ha a mostani szódabikarbónás víz nem használ. Köszi!
2016. febr. 14. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne próbáld ki, a Domestos nem bőrre való, kaphatsz egy csúnya bőrbetegséget. is ráadásul.

Menj el bőrgyógyászhoz és ír fel rá valamit, receptre talán olcsóbb a körömlakk. Ha már több körmödön is van, akkor a házi praktikák nem sokat érnek.


Amúgy próbálkozhatsz azzal is, hogy bekened naponta váltakozva grapefruit magolajjal, másnap teafa olajjal, harmadik nap Betadine oldattal, utána egyik nap ecetes, másnap szódabikarbónás oldatos lábáztatás, ez 5 nap, utána kezded előlről. Kitartással ez is segíthet.

2016. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Teafa olajat hol tudok vásárolni? Gyógyszertárban, vagy találok DM-ben, esetleg Rossmannban is?
2016. febr. 14. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertárban vettem 100 %-osat.
2016. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!