Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy percig egy légtérben...

Ha egy percig egy légtérben tartózkodtam egy bárányhimlőssel, és egy kilincset megfogtam, amit ő is, akkor mennyi az esély, hogy elkapom tőle?

Figyelt kérdés
70 éves nagymamámról van szó. Nekem még soha nem volt bárányhimlőm, tehát elvileg nem vagyok védve ellene, illetve autoimmun betegségem van, amire olyan gyógyszereket szedtem, amelyek gyengítették az immunrendszerem. (ha ez számít egyáltalán)

2016. jún. 28. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:
A 70 éves nagymamád feltehetően övsömörös, nem bárányhimlős. Bár ugyanaz a vírus okozza a két betegséget, a bárányhimlő levegővel is terjed, az övsömör formájában ugyanaz a vírus viszont csak szoros kontaktussal. Tehát ha nem értél hozzá a kiütéseihez, akkor nem kapod el.
2016. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!