Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem mostam meg alaposan az...

Toast_with_Eggs kérdése:

Ha nem mostam meg alaposan az erdőben szedett gombát attól lehet fertőzésem?

Figyelt kérdés
Meg lett főzve utána.

2016. jún. 29. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha bármit megeszel, amit nem mostál meg , szerinted nem okoz fertőzést? Nem a gombán van a hangsúly, hanem a mosatlanságon.
2016. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 L1lla ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem kapsz tőle semmilyen fertőzést - már ha ehető gomba volt, és nem is volt romlott (penészes, túl öreg, stb.) és a gombás ételt is időben elfogyasztottad, mivel az is hamar romlik.

A megmosás a gombánál azért kell, hogy a szennyeződéseket, homokot, földet, levélmaradványokat eltávolítsuk. Normál immunrendszer egy kis homokot kibír, de ki szereti, ha csikorog a foga alatt?

A zöldségek-gyümölcsök megmosása is olyan dolog, hogy vagy a permetszer-maradványokat lehet vele eltávolítani, vagy ha összefogdosták a boltban, meg aki leszedte, és az ő kezükről került rá valami, akkor azt. De én fáról saját kezűleg leszedett gyümölcsöt nem szoktam megmosni, és még bajom nem lett tőle soha - az élet csupa kockázat :)

Pl. egy tál málna, ha már megmostad, sosem lesz olyan finom, mint napmelegen és szárazon azonnal a szádba lapátolva!

2016. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!