Kullancscsípés?

Figyelt kérdés

Ma reggel, amikor felébredtem egy kullancs mászott rajtam. (Van sejtésem, hogy hol találkozhattam vele) Levettem magamról és egy kémcsőbe tettem. Azután átvizsgáltam magam. 2 csípést találtam, nem messze egymástól. Picike piros foltok. Olyan kb mintha bolhacsípés lenne, egy picit talán nagyobb. Tudom, hogy 24 órának el kell telnie ahhoz, hogy valami elkezdjen látszani a csípésen.


Az érdekelne, hogy mit kellene tennem 24 óra múlva. Ha nem változik a csípés helye akkor innentől kezdve (persze pár nap múlva inkább) nem kell miatta aggódnom? Akkor nem volt fertőzött?

És mi van, ha nagyobb lesz a folt? Be kell mennem a kórházba? Ott kapok valamilyen oltást? És aztán?


Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 23. 09:02
 1/3 anonim válasza:
Elég nyugodtan kezeled a helyzetet én őrjöngenék hogy meghalok szb. :D Szóval ugye a csípéshelyén amúgy is lesz egy kicsi piros folt de ha elkezd terjedni vagy kokárda szerű pír lesz (vagyis sok kör) akkor irány a doki. Engem a nyáron megcsípett egy és 1-2 hétig egy nagyonicikepicike piros folt volt ami el is múlt. Remélem segítettem :)
2016. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. aug. 23. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Jódozd be a csípéseket, tedd el a kullancsot és figyeld, hogy nincs-e erősebb reakció a csípés körül, 2-3 hétig is figyelni kell. Ha kokárdaszerű piros kör lesz körülötte, vagy nagy bőrpír, akkor a kulanccsal együtt sétálj el orvoshoz.
2016. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!