Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől viszkethetünk?

Cikicakk kérdése:

Mitől viszkethetünk?

Figyelt kérdés
Egy tetőtér beépítéses magánházban lakunk. Kb.3 hete kezdődött,hogy elkezdtünk( férjem,20 éves fiunk és én) vakarózni,de csak combtól lefelé.Kerestem bolha nyomokat az ágyban,de nem találtam. Semmilyen állat nyomát nem leltem fel,sem az ágyneműben,sem az ágy körül.( hangyák,pókok, poloskák) a tetvek is kizárva. Az érdekes,hogy mindannyiunkra,csak este felé jön rá a vakarózás,még nem is fekszünk le,már akkor.Ez a viszketés csípésnyomokat hagy maga után,de ha csak nem vakarjuk ki nagyon,reggelre eltűnik. Szerintetek milyen állat,vagy élősködő csinálhat ilyet? Nagyon kellemetlen és aggasztó,mert félünk,valami számunkra ismeretlennel állunk szemben. Még annyit,hogy egyikünk sem allergiás semmire,legalább is eddig nem volt ilyen a családban. Mosószert,már évek óta ugyan azt a fajtát használjuk.Kérem,aki tud segítsen.

2016. szept. 11. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A víz nem lehet túl klóros?
2016. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bolha lehet, de nem az ágyban kell keresni, hanem a padlón!
2016. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor épp rá tör a viszketés a lábatokra ,rögtön nézzetek oda (de nyúljatok oda)!

Több mint valószínű ,hogy bolha lesz az (nálam is ez volt... rengeteg ideig nem találtam semmit aztán egyszer csak ott szívta a vérem a kis mocsok)!

2016. szept. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.A harmadik válaszra írnám,mert a másik kettőre már válaszoltam,csak nem vettem észre,hogy nyíltan is lehet írni.Már megpróbáltuk ezt is.Csináltuk úgy is,hogy nem takartuk be a lábunkat és úgy figyeltük mikor kezd el viszketni valahol.Ezzel a bolha dologgal csak az a gondunk,hogy sajnos volt egy idő,mikor volt bolha bőven a lakásban.A szomszédunk,akit csak egy 1 méter magas drótkerítés választ el tőlünk,évekig 10-15 disznót tartott és apró jószágokat.Tele lettünk egérrel és akkor beengedtük a macskákat. Meg is fogták az egereket,de a bolhák miatt sok gondunk volt.Nem a macskákban voltak,mert azokat kezeltük,hanem az egerekben.Akkor viszont nem csak a lábunkat csipkedték össze,hanem az egész testünket.Ráadásul a lepedőn látszottak a bolha ürülék nyomai.Most viszont semmi nyom a lepedőkön,csak esetleg a mi vérünk,ha nagyon kikapartuk.Jobb megoldás híján veszünk olyan sprayt, ami bolhák,kullancsok és hangyák ellen jó és az ágyakat és a környékét befújjuk és a párnákat és takarókat is ciha és huzat nélkül. Gondoltunk már arra is,hogy bőrgyógyászhoz fordulunk,de nálunk a bőrgyógyásznál a várakozási idő az örökké valóság,+ 1 nap.Na meg szerintem ős sem tudna mit mondani,hisz egész biztos valami rovar féle csinálja.Az a legfurcsább,hogy mind a hármunknak csak combtól lefelé viszket.Ott viszont nagyon és már jóval lefekvés előtt elkezdődik. A fiunk már délután vakarózik,nálam este 7 körül kezdődik, a férjem meg csak éjszaka szenved tőle. Már gondoltam ágyi poloskára,de fogalmam sincs az,hogy néz ki, hol kell keresni. A gugliban találtam róla fényképet,de kinagyítva,így nem tudom milyen lehet valójában. Na meg ha ágyi poloskák,akkor miért viszketünk ágyon kívül is. Ha nem állnék két lábbal a földön azt hinném,hogy a földön kívüliek szórakoznak velünk,vagy valamelyik szellemet magunkra haragítottuk.Harmadik gondolatom az,hogy így bosszulja meg a mindenható,hogy nem vagyunk vallásosak. Ne haragudjatok,hogy viccet cinálok az egészből,de már csak kínomban és tehetetlenségemben teszem. Még egyszer köszönöm a segítségeteket.
2016. szept. 12. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"Most ... semmi nyom a lepedőkön ... mind a hármunknak csak combtól lefelé viszket.Ott viszont nagyon és már jóval lefekvés előtt elkezdődik. A fiunk már délután vakarózik,nálam este 7 körül kezdődik, a férjem meg csak éjszaka szenved tőle."


Ezért mondom én, hogy bolha, mégpedig a padlón: nem tud túl magasra felugrani, csak kb. térdig, és - a jelek szerint - az ágyba nem megy utánatok, ami tök jó. Ha ágyi poloska lenne, akkor az ágyban sem lenne nyugtotok, sőt, éppen ott jelentkeznének csak a tünetek: lefekvés után. (Gondolom én, ha már "ágyi" a neve...) De azt írtad, hogy ott már csak az viszket, ami korábban keletkezett csípés. (Van rá egy tippem, hogy a fiatok ér haza legkorábban, aztán te, aztán a férjed.)


"veszünk olyan sprayt, ami bolhák,kullancsok és hangyák ellen jó és az ágyakat és a környékét befújjuk és a párnákat és takarókat is ciha és huzat nélkül"


Nem tudom, mennyire jó ötlet a párnákat meg a takarókat is befújni, hogy mennyire lesz az aztán bőrbarát, de nagyon drukkolok nektek!


Én akkor találkoztam ilyennel (szintén csak lábon, alsó lábszáron nyáron, amikor szoknyában/rövidnadrágban voltam zokni nélkül), amikor új lakást vettünk, mégpedig olyat, amelyikben az előző lakó kutyákat meg macskákat is tartott: néhány lakásszemle után vettem észre magamon, de sikerült még költözés előtt kiírtani a dögöket. Ez volt az egyik szer, amivel irtottunk (plusz hipós felmosás és társai):

[link]

2016. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Megnéztem annak a szernek a képét amit küldtél és feltétlen keresünk olyat.A fiunk csak péntek délutántól van itthon vasárnap estig,mert kollégiumban tanult.Mi az apjával már akkor is vakaróztunk,mikor nyári szünet volt még,de a gyerek akkor még nem panaszkodott.Mikor a legelső hétvégén haza jött azóta viszket.Kérdeztem tőle telefonon,hogy ott is van-e ilyen tünete,de ott nincs.Így most már egész biztos,hogy a házon belül van a baj.Még nem fújtuk be semmivel az ágyakat és az ágyneműt.Annyit csináltam,hogy van atka elleni porszívónk és azzal átporszívóztam az egész lakást. Az ágyak alját és az egész lakást hypós vízzel mostam fel.A szőnyegeket nem merem azzal takarítani,mert félek kiveszi a színét.A szőnyegekkel azt csináltam,hogy az udvarra kitettük és nagynyomású vízzel átmostuk.Sajnos az idő nem kedvez a száradásnak,de sajnos szőnyeg nélkül is és az átporszívózott ágyban is tegnap ugyan csak előjöttek ezek a tünetek.Egyszerűen nem értem miért csak este csípnek.nap közben is sokat vagyok a lakásban,főleg ha az internet előtt ülök.Ebéd után a párom le szokott feküdni 1-2 órát pihenni,ugyan arra az ágyra amiben este alszik és akkor nem csípik.Ha napközben van egy kis időm én is leszoktam feküdni,mert érdekelnek a hírek a tévében és én is fekve nézem.Engem sem csípnek napközben.Arra rájöttem( mert már sok mindennel próbálkoztam,de nem vált be),hogy arcszesszel bedörzsölöm combtól egész a bokáig az egész lábam és onnantól kezdve már nem csípnek tovább.Ha viszont lefekvés előtt kenem be,attól még csípnek.Ha bolhák,akkor nagyon rafináltak.Még a pókokra gyanakszom,mert egy magánházban elég gyakoriak,de eddig nem találtam az ágy környékén és az ágyban sem. Köszönöm a válaszod,ezt a spray-t azért megnézem,hátha lehet kapni. Gondolom háztartási boltban,vagy valamelyik illatszerboltban vetted.
2016. szept. 13. 14:20
 7/7 anonim válasza:
Fürödni kéne...
2016. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!