Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatom a 2 éves fiamtól a...

Elkaphatom a 2 éves fiamtól a mononukleózist?

Figyelt kérdés
Most derült ki ,hogy az van neki :( szerencsére alig van tünete, nekem viszont fáj a torkom az egyik oldalon....
2010. ápr. 26. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan terjed a mononukleózis?

- A fertőzött egyén nyálával

- Nem terjed tüsszentéssel vagy köhögéssel

- Nem terjed a levegő útján

2010. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekek állítólag jól átvészelik, utána egész életükre védettek lesznek. Én felnőttként estem át rajta, eléggé lestrapált. Igazából visszagondolva mégis lelkileg viselt meg legjobban, mert majdnem 1 hónapig voltam beteg, de csak a végére lett meg a vérvétel eredménye, addig össze-vissza vizsgáltak, fogászat, sima vérvétel, közben hatalmasra nőtt fél oldalt a nyakamon egy nyirokcsomó, aztán több is megdagadt, rémeket láttam, mi van ha nyirokrák, nem volt magas lázam, ami a mononukleózisra jellemző, de éjjelente vizesre izzadtam a pizsamám, sé pokoli gyenge voltam. A torkom nem fájt, de ez a fél oldalasság belül is megjelent, csak az egyik oldalon a mandulám úgy nézett ki, mintha tüszős lenne, a másik oldalon semmi, borzalmasan nézett ki a tüszős oldal és fura volt, hogy nem fáj, a nyelvemet hófehér lepedék vonta be...Fúúú, de sokat féltem. Amikor megtudtam hogy mononukleózis, táncoltam örömömben, mert az összes többi verzió sokkal rosszabb volt. Ami még nagyon rossz volt, hogy Nagypapámtól nem tudtam elbúcsúzni az intenzíven, mert ezzel a betegséggel nem mehettem be. Ragályos sajnos, és meg se kell puszilni hozzá mást, akármit is mondanak. Nekem egy ismerősöm elkapta tőlem, pedig nem puszilgattam, csak ebédre hívtam meg, én meg valószínű fogászaton kaptam el.

Nem tudom, te elkaptad-e, nekem nem fájt a torkom, de a fél oldalasság gyanús! Ha elkaptad, arra figyelj, hogy ne emelj nehezet, mert sérülékeny a lép, ne igyál alkoholt, mert májgyulladással jár és pihenj amennyit csak lehet - bár kisgyerek mellett ez nem tudom hogy fog menni. Én az elején még nagybevásárlást is csináltam, igaz kicsit kettéállt a szemem...aztán az 1 hónap alatt volt kb. 4-5 nap, amikor nem bírtam kikelni az ágyból. Az ismerősöm 40 fok körüli lázzal 1 hét alatt kijött belőle. Fura egy betegség...

2010. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi akkor. Most olvastam, neten. Úgy látszik akkor téves. Még egyszer bocsi.
2010. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva, hogy igaz amit a neten olvastál. Én a fogászaton elkaphattam más nyálától, ha nem jól fertőtlenítették a műszereket, az ismerősöm meg ebédre jött, én főztem és megkóstoltam a kaját, de pont a betegségem miatt nagyon alaposan elmostam az evőeszközt és úgy használtam újrakóstolásnál, de lehet hogy még a főzést is túlélte ez a vírus.

De nálam ennek ellenére sok minden eltért a neten olvasott dolgoktól:

pl. állítólag sok hét a lappangási idő, úgy rémlik 5-6 hét vagy még több. Én 3-4 nappal a fogászat után kezdtem rosszul lenni. Ismerősöm is pont az ebédmeghívás után 3-4 nappal. A nagykönyv szerint nagyon magas lázzal jár. Nekem inkább hőemelkedésem volt, max. 37.8 fok, több nem.

Neki 40 fok. Továbbá ez a betegség hónapokig is eltarthat, de 3-4 hét a minimum, ő 1 hét alatt kijött belőle, én 1 hónap...

És kimutatták nálam a vírust. Szóval nem mindig úgy van, ahogy mondják. Én ezért hiszem el, hogy áteshettek emberek a H1N1-en magas láz nélkül is.

Sőt, a saját kutyáimon is láttam, hogy ugyanaz a betegség milyen eltérő tüneteket tud produkálni. Menhelyi kutyát fogadtam örökbe, aki csak kicsit köhécselt, meg néha asztmásan vette a levegőt. Később derült ki, hogy kennelköhögés járvány van a menhelyen, de nem figyelmeztettek. Nem is lett volna baj, ha az én saját kutyáimon is csak így jön ki. De nekik pokoli lázuk, fájdalmaik voltak, hánytak, alig ettek, köhögtek, asztmásan lélegeztek...pokoli volt! 2 hónapig küzdöttünk a betegséggel, eközben menhelyi kutyusomnak csak az a kis köhögése volt. Aztán túléltük mindannyian, ma már, 2 év elteltével kutya-bajuk, elmúlt az asztma, meggyógyultak mind, de tudom ha előre láttam volna, nem hozom ki a menhelyi kutyusomat. Jót akartam és majdnem rámentek az én kutyáim! De eltértem a témától, talán mégis érthető, mit akartam mondani.

2010. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megtévesztő a hasonlóság. Én is fogászaton kaphattam el, és fogászat után 3-4 nappal kezdődtek a tünetek. Viszont nekem volt magas lázam. (39.4)
2010. szept. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!