Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömágygyulladással kapcsolat...

Körömágygyulladással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm, ha páran adnátok pár tanácsot a problémámmal kapcsolatban. 1 hónapja kezdődött az egész, hogy a mai napig ismeretlen okokból a jobb kezemen a középső ujjam bedagadt. Akkor még nem foglalkoztam vele. A köröm mellett egyre nagyobb ívben kezdett beduzzadni, aztán begyulladni. Akkor döntöttem úgy, hogy irány a bőrgyógyászat, amikor gennyes is lett. Onnan átküldtek a sebészetre, ahol felvágták. Utána gyógyulgatott egy ideig, a gennyes rész eltűnt, viszont a mai napig gyulladt, és néha lüktet a fájdalomtól ez az ujjam. 5 napja voltam sürgősségin kórházban vele, ahol azt mondta az orvos, hogy zsíros/olajos krémekkel kenegessem. Itthon van aloe veránk is, azzal kentem, kb egésznap be volt kenve, mert kézmosás után is rögtön felvittem. Azóta a gyulladás semmit sem csillapodott, talán még nagyobb is lett, és ugyanúgy fáj.

Az ilyen gyógyulni nem akaró körömágygyulladásra mi a gyógyír? Az, hogy ki kell szárítani, pl kamillateáspohárba bedugom az ujjam, vagy sós vizes pohárba, esetleg paradicsomos kötés? Mert úgy tűnik, hogy a nedvesen tartó kúra nem jött be.

Eddig mellesleg azért is féltem a kiszárítással próbálkozni, mert ugye fel lett vágva, és féltem ha nagyon kiszárad ez az ujjam, felnyílik a seb. Most már szépen begyógyult, csak a gyulladás miatt aggódok, nehogy megint gennyes legyen.

Tehát a kérdésem végülis az lenne, hogy próbáljam továbbra is másfajta kenőccsel kenni patikából, vagy aloe verázni, vagy szimpla zsíros krémmel kenni, vagy próbáljam a kiszárításos módszert (paradicsom, kamilla tea, stb), nektek melyiktől gyógyult a gyulladás?


2016. nov. 23. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem legutóbb amikor begyulladt a kezemen egyik körmöm, akkor a kamillás áztatás, és a Gentamicin-Wagner krém segített, pár nap alatt elmulasztotta a gyulladást. Recept nélkül kapható ez a kenőcs.
2016. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!