Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így lehetséges elkapni a HIV...

Így lehetséges elkapni a HIV fertőzést? Többi lent.

Figyelt kérdés

Meleg vagyok, lefeküdtem egy fiúval, aki nem volt droghasználó és nem volt HIV pozitív. Orálisan és análisan közösültünk óvszer nélkül, de nem volt orgazmus. Elkaphattam a HIV fertőzést? Lehet bugyuta kérdés, de nekem sokat jelent! Értelmes válaszokat kérek!

22 F



#vírus #HIV #begegségek
2017. febr. 2. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút esélyes, ha nem használtatok gumit. Kb.6 hét múlva menj egy tesztre.
2017. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Húgycsőgyulladás mindenképpen esélyes és gombás fertőzés is.
2017. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki nem HIV+, attól nem kapod el. Viszont a teszt a 4 héttel korábbi állapotot mutatja, szóval időközben megfertőződhetett, ha rendszeresen közösül gumi nélkül, s így te is elkaphattad. Melegek közt nagy probléma ez, inkább használj óvszert és majd menj el egy tesztre.
2017. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elviekben elkaphattad, bár azért megnyugtatlak: Magyarországon a lakosság számához mérve relatíve kevés HIV+ ember él (igaz, ez a szám sajnos évről évre növekszik...), és ha egy HIV+ emberrel közösülsz, akkor is kb. 5% az átvitel esélye.


Amit tudsz tenni, hogy 4-6 hét múlva elmész egy szűrésre. Sok helyen végeznek anonim szűrést; ha pesti vagy, javaslom a Karolina úton lévő AATSZ szűrőközpontot (ott gyorstesztet is végeznek, ami 20 perc után ad eredményt). Addig azt javaslom, hogy figyeld magadon a tüneteket: ha láz (ezalatt magas lázat értek, legalább 38-38,5 fokosat), izomfájdalom, kimerültség, és nyirokcsomó-megnagyobbodást tapasztalsz, az jelezhet bajt. Bár az sem feltétlenül jelent semmit: az influenza is hasonlóan tüneteket produkál és annak most van szezonja. Biztosat tehát csak a teszt után fogsz tudni.


Kívánom, hogy ne legyen baj, de máskor ne legyél hülye légyszíves, mert ha gumi nélkül közösülsz jobbra-balra, előbb-utóbb el fogod kapni a vírust. Többször ezt ne csináld! Arról nem is beszélve, hogy egyéb remek nemi bajok is vannak a HIV-et leszámítva. Nyílván az a legsúlyosabb mind közül, de egy szifilisz, vagy egy gonorrhea sem éppen kellemes.

2017. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A partnerem 100%, hogy nem volt HIV pozitív. Én voltam neki az első. Így is van esélye? Vidéken élek, nem igazán van lehetőségem Bp-ra kórházba menni. Valamelyik vidéki városba elmegyek tesztre.
2017. febr. 2. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb vidéki nagyvárosban van ingyenes teszt. [link]
2017. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Feltétlenül elmegyek!
2017. febr. 2. 22:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha ő szűz volt és én biztosan nem voltam fertőzött, akkor el lehet kapni?
2017. febr. 3. 06:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha csak nem HIV fertőzött szülők gyereke, es tényleg szűz volt / Mindenhol / akkor kizárt.

De ettől függetlenül az anális szex sok veszélyel jár. Még a nőknél is. Nem éppen erre teremtetett az a lyuk. Ezzel nem a nemi identitásodat akarom leszólni, de biológiai értelemben ez tény. Ott tudod mi ürül, és nyilván azt is tudod, hohy nem steril. Még beöntés után sem!

Ezek után vond le a konzekvenciákat és gondolkozz el azon mit kockáztatsz.

2018. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!