Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszakaphatom-e a himlőt?

ZNikoleta kérdése:

Visszakaphatom-e a himlőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma két hete himlős lettem..már jól vagyok a pöttyeim is leestek csak a kis pirosas helye van meg. A barátom tegnap kapta meg. Két nap mulva nála lennék hétvégéig, visszakaphatom-e a himlőt tőle, mivel most a himlő miatt elég gyenge az immunrendszerem, meg amugy is.

2017. febr. 13. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen rövid időn belül nemigen. Viszont pár év múlva újra megfertőzhet a vírus, csak akkor a betegség övsömör formájában jelentkezik.
2017. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. febr. 13. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Övsömör akkor is lehet (sőt, akkor gyakoribb), amikor sok évvel az első fertőzés után valamiért legyengül az immunrendszer és az addig egy sejtben megbújó vírus előjön. Tehát nem kell hozzá más fertőzött emberrel találkozni.

Most biztosan nem kapod vissza a bárányhimlőt.

2017. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és több mint 500 pöttyi volt rajtam
2017. febr. 13. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!