Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az ágynyugalom tényleg jó...

Az ágynyugalom tényleg jó betegségek ellen, vagy lehet, hogy mégsem?

Figyelt kérdés

Szombaton elkaptam az influenzát, azóta itthon "fekszem" ez már az 5. nap de még mindig köhögök.

Gyanítom ha néha sétálnék, élném a rendes életem hamarabb "elmúlna" mint így, hogy itthon tespedek. Ezzel talán csak ártok.

Mit javasoltok?


2017. febr. 15. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy általában nem jó a betegségek ellen, a cukorbetegségben pl. kifejezetten rossz. Az influenzában jó, csökkenti a gyógyulási időt.
2017. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én általában azt csinálom betegségkor, amit a testem kíván. Alapvetően elvagyok itthon. Nem vagyok egy fekvős típus, de valamikor azt érzem, hogy ülni sincs kedvem, annyira rosszul vagyok.


Na nem megyek el moziba meg ilyenek, de egy kis séta a környéken nem árt, ha úgy érzed, hogy nem fázol, nem esik nehezedre, stb. Közösségbe ne menj, mivel fertőző betegséget hordozol most.


Tehát az ágynyugalom ennyit takar, otthon lenni, pihenni, nem megerőltető mozgást végezni, és kerülni a közösséget.


Nálam betegen kerül elő a TV, sport meg ismeretterjesztő csatornák, vagy híradó. Nagyon jókat szoktam aludni rájuk. :DDD Nem vagyok egyik ellen sem, csak valamiért betegen jobban lekötnek ezek.


Ja és szellőztess sűrűbben, nem árt a friss levegő ilyenkor.

2017. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!