Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek érdemes ilyen...

Szerintetek érdemes ilyen (heti) mennyiségű mandulakővel orvoshoz fordulni? -kép lent

Figyelt kérdés

[link]


Különösebb fájdalmat nem érzek. Csak mindig ki kell "nyomnom" mikor már piszkálja a nyelvem. A fültisztítót méretarány összehasonlításhoz tettem oda.



2017. febr. 16. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Fúj ne haragudj de ez undoritó.

Nem normális ha ilyen van heti rendszerességel. Nem egészségesek már a manduláid.

Amúgy nekem is ilyen volt (és azt is undormánynak tartottam) és nekem utána kezdett el egyre többször begyulladni, a végén már annyira hogy egy hétig 40 fokos lázam volt és az orvos azt mondta hogy ezt azonnal meg kell műteni..rá egy hónapra már kivették őket.

2017. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát elhiheted számomra sem guszta látvány. :)

Viszont nekem csak az egyik mandulám ilyen, és az sincs begyulladva, igazából 2,5 éve nem volt mandula gyulladásom csak torokgyulladás. Van egy mély heg benne, az szokott feltellni igy hetente. (Zöldet adtam a válaszodra. :)

2017. febr. 16. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mutasd meg orvosnak azért hogy mit mond rá.

De mondom, nekem így kezdődött. Nem volt begyulladva csak jöttek ezek a kövek, tök büdös volt, elmúlt, utána megint megjelentek és egy idő után begyulladt, aztán egyre többször és egyre durvábban aztán műtét lett belőle.

(első voltam)

2017. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából annyit mondott rá, -már látta , hogy amíg nincs gyulladásban ne bántsuk. Meg antibiotikum orrba szájba.
2017. febr. 16. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Antibiotikum orrba szájba?? Jól tönkre is vágod magad.

Ha nincs gyulladásban minek rá antibiotikum?

Én orvost váltanék a helyedben.

(még mindig az első illetve második válaszoló voltam :D)

2017. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam beszedni csak elteszem amig nem jar le, aztan azt eszem meg ha bajom van. Mindig ugyan azt a fajtat irja fel. 😀
2017. febr. 17. 10:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, négy éve volt mandula gyulladásom és azóta folyamatosak voltak a detriuszok a mandulámon, minden reggel kipiszkáltam, de folyamatosan visszajött, egy éve lesz, hogy kivették a mandulám, semmi bajom, nem voltam beteg, egész addig kéthetente mandulám miatt voltam itthon lázasan, orvosom 4x oltotta le, baktérium nem volt, felesleges így az antibiotikum. Ha csak antibiotikumot adtak, ne szedd be mert annyira tönkre vágod magad, hogy az nem igaz !

Menj el gégészhez mindenképpen ! Veszélyes is lehet, akár mandula alatti tályogod is lehet, mi azért vetettük ki, nehogy az legyen :)

2017. febr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
En nem voltam beteg evek ota marmint ami a mandulaimat erintene, csak hanyos jarvanyt kaptam el iden. emiatt be se szedtem egy ido után az antibiotikumot...semmi panaszt nem okoz, csak ha erzem hogy puffadt megnyomom egy fultisztitoval es kibujik a kis szmotyi. Igaz neha konnyezesig oklendezek mar de sikerul kibanyaszni.
2017. márc. 1. 00:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok :)

Ismerős, nekem minden reggel kellett, én hullámcsatt-tal piszkáltam ki, és engem inkább a szag zavart, ártalmatlan az egész, de akkor te szerencsésebb vagy, nekem sokszor fájt, így inkább kivetettem, gégészem már két éve javasolja, egy éve rá is szántam magam :) nem bántam meg ! A mandula egy védekező szerepet tölt be, de az enyém.már nem töltötte ezt be, és mióta nincsen, még náthás sem voltam :)

2017. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Huhh , ha naponta kene kibanyasznom megorulnek. Akkor ertheto hogy kivetetted. Tovabbi jo egeszseget neked. 😊
2017. márc. 2. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!