Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogy van ez a kanyarójárv...

Most hogy van ez a kanyarójárvány,1981-es születésűként, megkaphatom ingyen a védőoltást ha elmegyek a háziorvosomhoz?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Körzeti nővér vagyok és az ilyen oltás egyelőre nem ingyenes felnőtteknek. A kombinált oltás ára 9-10 ezer forint körül van és fel kell iratni receptre.
2017. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem. de azért kicsit aljas dolog, hogy az állam annakidelyén elb*szta, aminek én ihatom meg a levét, és ennek ellenére még nekem kell fizetnem érte...
2017. márc. 12. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Fizess, ha akkora balek vagy, hogy 3 hírt olvasol és máris szaladsz telenyomatni a véredet minden szrral...

("Járvány?" Harminc esettel?)

2017. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A megbetegedett egészségügyi dolgozóból hétnek volt oltása, hatan mégis elkapták a fertőzést. A főigazgató szerint ez úgy lehetséges, hogy az oltás után nem alakult ki a szervezetben a teljes védettség a betegséggel szemben, azonban ez az esetek 1,2 százalékában fordul elő."


6/7 = 0,012 az OEK főigazgató-főorvosa szerint...

2017. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4-es:

Miért pont a 6-ot osztod el 7-tel? Abban a kórházban 6-an kapták el úgy, hogy be voltak oltva. Hogy hányan nem kapták el, akik be voltak oltva, azt nem tudhatod, de egy kórházban 1 hónap alatt több 10 ezer ember is megfordulhat.


Szóval gondold át azt a matekot, mert hülyeséget írtál.

2017. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Most hogy van ez a kanyarójárvány"

Magyarországon - a magas átoltottságnak hála - nincs járvány. Pár szórványos eset van. Szóval nem kell parázni.


Romániában alacsony az átoltottság (95% alatt), ugyanis ott vannak olyan családok, akik "sokat költöznek, vagy folyamatos mozgásban vannak, nincs háziorvosuk, és a gyermekeiket nem oltatják."

Forrás: [link]


"de azért kicsit aljas dolog, hogy az állam annakidelyén elb*szta"

Nem az államon múlt, hogy be kellett vezetni a második oltást is, hanem egy 1989-1990-ben történt világszintű "kitörés" miatt, amikor is megnövekedett a kanyarósok száma:

[link]

2017. márc. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pénzért mindent megkaphatsz! Az orvos a seggedet is kinyalja!
2017. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MM86MM válasza:
Ha 1981-ben születtél, akkor bőven 1989 után voltál 11 éves, vagyis meg kellet kapnod az ismétlő oltást IS!
2017. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!