Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most mégis oltassam be a...

Most mégis oltassam be a gyerekem kanyaróval?

Figyelt kérdés
Oltásellenes vagyok, szerintem az MMR oltás az egyik legveszélyesebb. Eddig nem oltottam be a gyerekem ezért büntet is az ÁNTSZ de most azért elgondolkoztam a romániai járvány miatt
2017. márc. 16. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Csak akkor oltasd be, ha életben is akarod tudni a gyereked. Ha azt akarod, hogy meghaljon, akkor meg felesleges.
2017. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A kanyaró a WHO 2006-os statisztikája szerint az esetek kb. 4%-ában halálos. Ebben benne van a rengeteg rosszul táplált afrikai gyerek is, ott a leggyakoribb a betegség. Más szakmai források szerint a halálos kimenetel 0,1% alatti.
2017. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
"Más szakmai források szerint" most nézem, többek között a CDC is ezt írja. A WHO meg 40* ekkora értéket... Most légy okos!
2017. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. Akkor jobb ha nem oltatom be magam, köszi
2017. márc. 16. 18:08
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagyis a gyerekem
2017. márc. 16. 18:09
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem oltatod be a gyerekedet a kötelező oltásokkal, akkor mit csinálsz, ha majd beteg lesz? Megbénul vagy meghal? Ismerek olyan fiút, aki 14 évesen került tolószékbe paralízis miatt. Akkor még nem volt védőoltás.

Jogosan büntet az ÁNTSZ! Nagyon felelőtlen vagy.

2017. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Azt te döntöd el hogy a saját testeddel mit csinálsz de a saját hülyeségeddel ne a gyereket büntesd.
2017. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez mekkora kamu kérdés! :D
2017. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Romániában 17 gyerek halt meg eddig, mert a szülei nem oltatták be. Egy oltástól jobban féltik, mint a 40 fokos lázzal és kiütéssel járó, súlyos betegségtől, ami időnként (ritkán) halálos is lehet. Tényleg úgy gondolod, hogy jogod van a gyerekedet egy súlyos betegségnek kitenni?
2017. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze, ne oltass, ha a gyereked megkapja, valószínűleg túléli. Legfeljebb a szomszéd gyerekét is megfertőzi majd. Ha az meg meghal, akkor elég, ha bocsánatot kérsz a szomszédodtól, biztos meg fogja érteni, hogy oltásellenes vagy...
2017. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!