Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Grapefruit csepp ujjon lévő...

Grapefruit csepp ujjon lévő szemölcsre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly március óta van a jobb kezem középső ujján egy szemölcs a köröm mellett.

Már szinte mindent próbáltam rá: fagyasztás, kauterizálást, almaecetes borogatást, vitamin pótlást, wartnert, bye wart krémet, stb mindhiába. Sehol máshol nem jött elő szemölcs, csak ezen az egy ujjamon van és hiába jön le a felső réteg, mindig ott van alatta a kis fekete pontok, a vérerek, amiket nem tudok kiszedni, ha meg elkezdeném kitépkedni, az rettenetesen fájna, vérezne és tuti tovább terjedne.

Most grapefruit cseppet csepegtetek rá naponta 3x-4x, de nem tudom ez elég e?

Mit javasoltok, hogy tüntessem el? Nagyon csúnya így a kezem.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 1. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A grapefruitot nem próbáltam de az almaecettel elégedett vagyok. Az almaecetes kezelést (ahogy az interneten is írják) úgy kell csinálni hogy steril tűvel kis sérülést kell ejteni a szemölcsön hogy az almaecet beszivároghason. Lehet vele többet is. Aztán almaecettel átitatott gézt kell rá helyezni egész éjszakára vagy néhány napig folyamatosan. Az almaecet a mélyebben lévő fertőzött sejteket is elpusztítja, míg az egészséges sejtek immunisak rá. Nem kell sajnálni tőle az almaecetet, hagyni kell hogy átázzon tőle a szemölcs. Ha ez nem hatna akkor lehet hogy nem is szemölcs.


Itt egy doktornő ezt írja:

"A grapefruitmag cseppet ugyan megkóstolhatja, de az szerintem nem fogja megoldani a szemölcsöt helyileg alkalmazva ( talán belsőleg igen)."

Forrás: [link]

2017. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Használd belsőleg is.
2017. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig valóban az almaecet volt a hagyományos módszerek közül a legdrasztikusabb, mert amikor 3-4 napig minden éjszaka almaecetes vattát tettem rá, akkor reggel fájt, lüktetett, égett, felázott a szemölcs háromszorosára. Abbahagytam a kezelést, annyira kellemetlen érzés volt a szúró fájdalom. Pont ez a jó?
2017. ápr. 1. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:

"felázott a szemölcs háromszorosára".

Lehet hogy nem szemölcs. Mert a szemölcs kissebbedik az almaecettől, mint ha elégnének a fertőzött sejtek. Például az úgynevezett lógó szemölcs leszárad az almaecettől és leesik, olyasfélévé változik tőle mint egy heg. Bőrgyógyász mit mondott róla?

2017. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Két bőrgyógyász is kezelte. Nagy kiterjedésű Verruca vulgaris van a leletre írva. Azt mondta mindkettő, hogy nem tudják garantálni, hogy nem tér vissza... :/
2017. ápr. 1. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlit a tyukszemre.Szalicilsavval probaltam,egy ideig mintha eltunne,de visszater.ebben is vsnnak fekezd pottyok.
2017. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!