Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki már átesett mononukleóziso...

Aki már átesett mononukleózison: milyen vérkép elváltozások mutatják a kórt?

Figyelt kérdés

Mindenhol emelkedett májenzimeket írnak csak, de hogy mennyire emelkedett, azt nem. Nekem a GPT értékem lett magasabb, 54-es (0-50 közötti a normál). Ezen kívül a CRP értékem 52 lett és alacsony a vas, fele az alsó határértéknek (6,6 mikromol/L). A monocita szám 0,93 (0-0,8 a normál) magas még picit, de ezen kívül semmi.

Viszont 6 hete hullámzóan rossz-kevésbé rossz mértéken fáj a torkom, duzzadtak a manduláim, a nyakamon pedig meg vannak dagadva a nyirokcsomók és fájnak. Orvos 3x látott, fül-orr-gégész is, szerintük sima vírusos fertőzés, majd elmúlik. Kaptam 1x Augmentint is, szedtem 1 hétig, azóta nincs lázam, de más javulást nem tapasztaltam.

Szerintetek ez lehet mononukleózis? 31 éves vagyok, ha ez számít valamit.



2017. ápr. 19. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:
A fent leírt eltérések lehetnek mononukleózistól. A betegséget az Ebstein Barr vírus okozza, ha a vérből kimutatható a vírus ellenes IgM ellenanyag, akkor tuti az volt a betegség. Ha ez a betegség volt, akkor az Augmentin adása hiba volt. Ez vírus, nem hat rá az antibiotikum.
2017. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!